Jak mówi przysłowie „kropla drąży skałę” Microsoft drążył latami i przełykał gorzkie pigułki w postaci na przykład tygodniowych wyników sprzedaży często oscylujących w granicach dwóch tysięcy egzemplarzy. Teraz jednak producent Xboksa 360 zbiera owoce sukcesu. Postawili na gry RPG (Tales of Vesperia, Infinite Undiscovery), zmniejszono cenę konsoli i wprowadzono na rynek nowy, 60 gigabajtowy model. To wszystko sprawiło, że sprzedaż X’ów w Japonii rośnie. Dziś możemy zaprezentować dane sprzedaży konsol w Japonii za okres między 15, a 21 września. Według analityków Enterbrain na szczycie znajdziemy przenośną konsolę Nintendo DS z wynikiem 68 tysięcy sprzedanych sztuk. Na drugim miejscu Wii, którego podgryza Playstation Portable. Czwarte miejsce dla Xboksa 360, który z 14 tysiącami sprzedanych konsol wyraźnie pobił swojego rywala ze stajni Sony. Playstation 3 i PS2 to odpowiednio 8.2 i 7.3 tysiąca sprzedanych egzemplarzy.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w Japonii za okres 15-21 września według analityków Enterbrain.

DSL: 63,000
Wii: 27,000
PSP: 26,000
360: 14,000
PS3: 8,200
PS2: 7,300

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

 1. Cos od siebieSony w KKW ponosi najwieksza w histori porazke jezeli chodzi o konosle stacjonarne. PSP osłabło na rzecz DS,ale to było wiadome,premiery kilku gier na czele z nowymi Pokemonami które już w pierwszych dwóch dniach sprzedały sie w milione egzemplarzy musiały posktukować. Wii wyprzedzone w tamtym tygodniu przez iXa360 zdobyło tron wsrod stacjonarek w tym tygodniu ,ale jak dla mnie to i tak 30 tysiecy egzeplarzy jak na wii to słabiutko. Co do rynku japonskiego to ostatnio bardzo słabo przędzie, mam nadzieje ze wszystko ruszy już na przelomnie paź-lis ,mimo że japończycy to nie zachod i nie ma tam zbytnio szaleństwa światcznego to mimo wszytsko zawsze w tym okresie notuje sie tam 200% wzorsty sprzedazy;)

  • Tytuł o xboxie, a ten uśmiechnięty pan na zdjęciu trzyma w rekach pudełko z . . . . . Hej mogliście dobrać inny obrazek 🙂

   Po prostu ciężko znaleźć uśmiechniętego japończyka który wychodzi ze sklepu z xbloksem. . . . Bo mu może zabrakło kilka jenów do ps3 . . . heh – to był żart.

   • Po prostu ciężko znaleźć uśmiechniętego japończyka który wychodzi ze sklepu z xbloksem. . . . Bo mu może zabrakło kilka jenów do ps3 . . . heh – to był żart.

    Spoko ale jakoś cięzko mi sobie wyobrazic japończyka któremu zabrakło „kilka jenów” do ps3:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here