Nie potrzeba zaawansowanej matematyki by zorientować się, że tym samym część konsol PS3 z pierwszej partii została kupiona beż żadnej gry w zestawie.

Zważywszy jednak, że spora grupa ludzi kupowała więcej niż jedną grę można ocenić, że w rezultacie ‚samotnych' konsol sprzedano prawdopodobnie conajmniej kilka tysięcy.

A po co komu konsola bez gry? Najprawdopodobniej większość z nich trafi na aukcje zasilając czarny rynek PS3, na którym ceny za sztukę potrafią oszaleć. Jak ostatecznie podano pierwsza seria konsol liczyła 88.400 egzemplarzy zostawiając dużą liczbę zawiedzionych graczy, którym nie udało się zdobyć własnej sztuki.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami okazały się Ridge Racer 7 i Mobile Suit Gundam, oba od Namco, oba osiągając około 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Zaskoczyło mnie to, myślałem że 100% kupujących to będą konsolowe świry, tymczasem nawet w bogatej Japonii ludzie kombinują. Ja bym inaczej przeprowadził taką premierę – kupisz PS3 jak udowodnisz że grałeś na PS2 i kochasz gry 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here