O tym, że w grach Dragon Age i Dragon Age 2 może dojść do małego riki-tiki między bohaterami nawet tej samej płci wiemy nie od dziś. Oczywiście wszystko zależy od dokonywanych podczas rozgrywki wyborów i opcji dialogowych. Niemniej jednak jeśli ktoś chciał to mogło tam dość do homoseksualnych, bądź heteroseksualnych aktów – co kto lubi. Jak się jednak okazało w Dragon Age 2 jest zbyt wiele… gejostwa i ktoś na to zareagował oburzeniem. Kto? Nie dziennikarze Fox News et consortes. W sieci pojawiła się petycja o wywalenie na zbity pysk z BioWare biednego scenarzystę Davida Gaidera. Petycję założył… gracz-gej. Twierdzi on, że Gaider w brzydki sposób pokazał relacje „interpersonalne” między homo-bohaterami Dragona Age 2. No i w ogóle, że obraz homoseksualistów w tej produkcji jest krzywdzący, nieprawdziwy i utrwala paskudne stereotypy.

Oto fragment petycji, która jak na razie zebrała około 300 wpisów:

As a homosexual playing Dragon Age 2, I’ve witnessed the worst stereotype homosexual characters in this game. If you refused to make your moves on a gay character then you are received rivalry points for not wanting to be gay for the character.

This is completely wrong, homosexuals do not approach people and force them to kiss us, the person that wrote this game should be fired for stereotyping homosexuals in such a disrespectful way, as well as creating the worst writing in characters, plot and everything else in DA2.

W sumie się zgadzamy! Nikt nikogo nie powinien zmuszać kogokolwiek do całowania! Zresztą zobaczcie poniższy materiał wideo. Obraz zakutego w pancerz głównego bohatera, który… nie! Nie będę dalej pisał. Jeśli jesteś odważny to poczekaj do 48 sekundy materiału.

Kiedyś fantasy to było coś! Ociekający testosteronem Kull z Atlantydy, Conan, który po wyrżnięciu paskudnych stwrów odbierał „wdzięczność” od omdlałych, lecz chętnych hurys, księżniczek i tak dalej. Kiedyś to był Frank Frazetta i jego kultowe dzieła. A teraz już nawet środowiska gejowskie protestują!

Niedługo wyjdzie Wiedźmin 2. Tam możemy być pewni, że Geralt ryćkać się będzie wyłącznie „po bożemu”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

  1. Panowie koledzy czytajcie dokładniej i patrzcie na linki to nie jest primaaprilisowy żart. A przez to wideo straciłem moc i chyba nie chcę już zagrać w DA2. Tylko gdzie jest recenzja Dragon age 2 co?

  2. Ha! Anders już tak nie tęskni za swoim magicznym kolegą? 😀 Do mojej postaci też się przystawiał ten pan czarodziej, ale nawiałem zanim rozmowa się rozkręciła do tego stopnia co w filmiku :POby to był faktycznie żart na 1-go kwietnia, bo padnę 😀 Jeśli nie, to założę inną petycję do BioWare, żeby dla tych 300 poszkodowanych stworzyło specjalną wersję Dragon Age 2 – Gay Story 😛 Aż się chce krzyknąć: This is SPARTAaaa!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here