Śmierć zawitała na Valhallę. Zebrała żniwo w postaci 7 screenów z klasyki gatunku gier przygodowych - Grim Fandango.

Stworzenie tytułu, w którym gracze wcielą się w Irańskiego komandosa, walczącego z amerykańskim najeźdźcą, zapowiedziała Unia Islamskich Stowarzyszeń Studenckich. Bliżej nieznana na zachodzie organizacja zapowiada grę na Marzec 2007. Komandos Bahman z Irańskiej armii ma za zadanie odbić naukowca, doktora Koushę, który para się badaniami nuklearnymi, z rąk amerykańskich sił. Dobry doktor, uprowadzony w czasie pielgrzymi do świętego miasta Karbala w Iraku, musi być odbity.

Jak sugeruje serwis Wired.com, gra jest odpowiedzią na amerykańską grę Kuma War. Twórcy Kumy, weterani wojskowi, dodają na bieżąco do gry nowe misje, oparte na prawdziwych lub hipotetycznie prawdopodobnych wydarzeniach. Niektóre misje pozwalają na udział w prawdopodobnym ataku wojsk amerykańskich na instalacje nuklearne w Iranie. Protesty przeciwko dystrybucji misji podpisało kilka tysięcy Irańczyków.

Afera z grami jest przedłużeniem zaostrzającego się konfliktu politycznego między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Irańskie władze odmawiają zaprzestania prac nad wzbogaceniem uranu, tłumacząc się potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego swojego państwa. Stany Zjednoczone, zaliczające Iran do „osi zła”, twierdzą natomiast, że wzbogacony uran może posłużyć do produkcji broni nuklearnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here