Polski rynek gier video rozrasta się ostatnio w zawrotnym tempie. Nie dziwi więc, że zachodni kontrahenci zaczynają interesować się na poważnie naszym krajem.

Po negocjacjach CD Projekt został oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem gier Microsoft na Polskę – poinformowały zainteresowane firmy 6 października.

” […] Jesteśmy dumni, że firma Microsoft powierzyła nam dystrybucję swoich gier na Xbox 360. Listopad bez wątpienia zapoczątkuje w Polsce zupełnie nową erę nie tylko grania, ale i szeroko rozumianej rozrywki” – powiedział Marcin Iwiński, reprezentujący CD Projekt.

Po stronie amerykańskiego giganta negocjacje prowadził Piotr Pągowski, dyrektor nowego działu „Entertainment & Devices” w polskim oddziale firmy Microsoft.

Na początku lista gier obejmie między innymi Project Gotham Racing 3, Perfect Dark Zero, Kameo: Elements of Power, Dead or Alive 4 i Ninety-Nine Nights ale już niedługo później dogoni światowy poziom – razem z ustalonymi premierami otrzymamy Gears of War, Fusion Frenzy 2, Viva Pinata oraz Dead or Alive: Xtreme 2.

Także Sony znalazło nowego dystrybutora na Europę, choć nie znane są szczegóły strategii dla Polski. Została nim niemiecka firma Koch Media więc nie można wykluczyć, że na drodze do Polski znajdzie się jeszcze jeden pośrednik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWęże na Valhalli!
Następny artykułPoranny oddech Vikinga #2

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje, że CD Projekt nie spie. . . y takiej okazji, postara się i profesjonalnie podejdzie do sprawy. Nie chciał bym zobaczyć Halo 3 z napisami tylko profesjonalne spolszczenie z opowiednio dobranymi aktorami do podkładania głosu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here