Zaledwie wczoraj mówiliśmy o kolejnych przesłankach sugerujących, iż w czasie czerwcowego E3 Sony pokaże trzecią odsłonę serii Killzone, a już dziś możemy potwierdzić, że gra została oficjalnie zapowiedziana. Nowa produkcja Guerrilla Games będzie wykorzystywała technikę stereoskopowego 3D. Opowiadana historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie, gdzie zostawiło nas Killzone 2. Tym razem jednak możemy liczyć na znacznie większą skalę konfliktu, jak również na pełniejszy obraz planety Helghan. Poznamy kulturę i język Helghastów.

W walkach pojawi się więcej elementów pojedynków wręcz, a na eksterminację czekać będzie seria nowych przeciwników. Każda z misji ma wprowadzać nowe rozwiązania do gameplayu. Za przykład pokazano śnieżną lokację, z ciężko uzbrojonymi żołnierzami wykorzystującymi plecaki odrzutowe. Po ich zabiciu można wykorzystać jeden z jetpacków do sprawniejszego poruszania się po okolicy, ale też do walki z kolejnymi oddziałami. Ekipa Guerrilla Games zdecydowała się nie prezentować jeszcze trybu multiplayer, jednak jej przedstawiciele spytani o priorytety, odpowiedzieli, że ten jest równie ważny co kampania dla pojedynczego gracza. W zabawie online pojawią się pojazdy, a dla zwolenników kooperacji szykowane są dwu i czteroosobowe misje specjalne.

Premiera gry została wstępnie zaplanowana na maj przyszłego roku, choć Sony nie potwierdza tego terminu. Pierwsze fotki z Killzone 3 znajdziecie w tym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. LOL, tez mi nowina. Przeciez to bylo oczywiste, ze powstanie kolejna czesc. Gra jest przyzwoita, a i trzeba odcinac kupony poki sie da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here