Killzone w wersji na PlayStation 3, kontynuacja gry o tym samym tytule z 2004 roku, powalił na kolana widzów imprezy E3 w 2005 roku. Trailer z gry pokazywał niezmiernie dynamiczne pole walki i doskonałą grafikę, jednak krytycy szybko stwierdzili, że to niemożliwe. Wiele osób uznało, że krótki film w rzeczywistości był niczym innym, jak bardzo dobrze wyreżyserowanym filmem, nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością.

W odpowiedzi na oskarżenia wiceprezes Sony Computer Entertainment Europe Jack Tretton stwierdził, że film jest „z pewnością prawdziwy”, choć kolejni informatorzy donosili, iż w rzeczywistości powstał w pewnej szkockiej firmie zajmującej się tworzeniem animacji komputerowych. Ostatecznie firma przyznała, że ujęcia z trailera nie pochodziły bezpośrednio z gry, ale całość została przygotowana tak, by „przypominała jak najbardziej jakość PlayStation 3 i używała zasobów z gry”.

Phil Harrison, jeden z tuzów SONY, mówi w wywiadzie dla brytyjskiej Official Playstation Magazine, że gry co prawda nie zobaczymy w ogóle wcześniej niż w przyszłym roku, ale za to „efekt pracy zespołu z pewnością przewyższy oczekiwania ludzi” i „niektóre z gotowych elementów gry już przebijają to, co było widać na trailerze [z E3 w 2005 roku – dop. red.]”.

Pierwszy Killzone opowiadał historię konfliktu ludzi z rasy Vekta ze swoimi pobratymcami, mutantami Helghast. Gra z perspektywą z pierwszej osoby charakteryzowała się niezłą jak na 2004 rok grafiką i ciekawie opowiedzianą fabułą. Kontynuacja o podtytule Liberation ukazała się niedawno na konsolę PSP i zebrała dobre oceny, m.in. 9.0 od serwisu IGN.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Sony otstanio ma ciezki zywot. . na ktory sobie zasluzylo, ja tam czekam i zobacze jak to sie potoczy. . . tymczasem wracam do swojego X’a ;P i czekam na dostawe Gears of War

  2. Pożyjemy zobaczymy trailer wygląda naprawdę obiecująco. Jeśli Sony uda się tak jak obiecują to szykuję się totalny megahit. Bardzo miło czytać jest o bardzo szybkim rozwojem technologicznym szarego blaszaka (PC). Nowe procesory Intela, ultra wydajne karty graficzne. Super i kto mówi że PC to tylko do Word i Excel :P.

  3. Darek295: a mówi ktoś? 😀 Mam x360 ale pecety już (znowu) zdążyły wyprzedzić obie next-genowe konsole. . . GeForce 8800 z 650 milionami tranzystorów (skok z bodaj 250 mln w serii 7). . . MNIAM 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here