Kojarzycie pana Hideo Kojimę? Tak to ten twórca gier wideo znany najbardziej z serii Metal Gear Solid choć maczał swoje palce także w takich hitach jak Policenauts, Mega Man, Dead Moon i wielu innych produkcjach. Dlaczego wspominamy o H.K? Ponieważ ostatnio w wywiadzie dla periodyku Nintendo Power przyznał, że gardzi pierwszą odsłoną gry Metal Gear'a (jeszcze bez Solid w tytule). Oczywiście nie miał na myśli oryginał, który powstał na komputer MSX, ale o wersję na 8-bitową konsolę Nintendo z którą mistrz Kojima nie miał absolutnie nic wspólnego. Co o „swojej” grze na konsolę Nintendo mówi sam Kojima? Oto cytat:...nie miałem absolutnie nic wspólnego i nie partycypowałem w produkcji wersji na NES. Wersja NES'owa była żałosna, wyprodukowana tanim kosztem przez jakiś mały „team” w Tokio. To było w czasach kiedy każda gra się sprzedawała.

Dalej jest jeszcze ciekawiej – Kojima zżyma się, że choć był oryginalnym twórcą MGS'a to w wersji na Nintendo Entertainment System nie mógł zinfiltrować bazy i nie ukończył tego tytułu.

Kojima przyznaje jednak uczciwie, że – paradoksalnie – miliony sprzedanych egzemplarzy na zachodzie ugruntowały jego reputację jako twórcy gier wideo. Po prostu stał się rozpoznawalny wśród fanów.

Jak widać nie ma tego złego…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Normalna giera jak na tamte czasy i nie rozumiem skad ten jad. Ale i tak Kojima ma malego, jak wszyscy Japonczycy, wiec to sobie rekompensuje opowiadajac takie bzdety.

  2. To jest bardzo stary news. . . Kijima kilka lat temu w jednym ze swoich wywiadów pierwszy raz powiedział, że MG na NES to kaszanka.

    • To jest bardzo stary news. . . Kijima kilka lat temu w jednym ze swoich wywiadów pierwszy raz powiedział, że MG na NES to kaszanka.

      Moze juz nie mial komu dowalic, to znow sobie przypomnial o tej antycznej grze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here