Najnowsza odsłona Settlers będzie mieć podtytuł Rise of an Empire. Założenia gry zasadniczo nie zmienią się. Nadal będziemy budować swoje małe imperium poprzez zbieranie surowców, produkcję różnego rodzaju dóbr i rozwój wioski-państwa. Nowością w tym tytule będzie możliwość zatrudniania trup wędrownych artystów i organizowanie jarmarków na terenie naszej osady. Tym razem będziemy również kierowali postaciami płci pięknej. Tu szczególny nacisk położono na budowę trwałych relacji i doprowadzanie do zawarcia związków małżeńskich między naszymi poddanymi.

Kolejną nowością będzie wpływ pogody (zmiennej) i pór roku na możliwość zbierania i przerabiania surowców. W grze znajdą się cztery strefy klimatyczne. Każda z nich w jakiś sposób oddziaływała będzie na naszą osadę. Oczywiście szósta odsłona tego cyklu wprowadzi do rozgrywki nowe budynki, ulepszenia a także bardziej szczegółową grafikę.

W Rise of an Empire oprócz trybu singleplayer, znajdziemy również opcję zabawy w sieci lokalnej i Internecie. Do gry dołączony zostanie edytor plansz. Wszystko to już we wrześniu trafi do użytkowników komputerów osobistych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Żeby tylko nie przekombinowali – pierwsze części Settlersów z dróżkami i tuptającymi kudzikami z towarami na plecach miały swój urok. Teraz mogą pójść w superhiperultra grafikę, efekty a to coś zaniknie gdzieś pomiędzy milionami realistycznie oświetlonych płaszczyzn 🙁 Obym się mylił.

  2. Nowości wydają się być ciekawe. . . w każdym razie nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że twórcy pójdą drogą, którą obrali przy reedycji Settlers II. Pożyjemy, zobaczymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here