Tymczasem w jednej z zachodnich recenzji (IGN) pod adresem The Orange Box w wersji na Playstation 3 padło kilka cierpkich słów. Mimo ogólnej dobrej oceny i pochwał za „całokształt” to według recenzenta konwersja na PS3 jest gorsza od tej na Xboksa 360 (konkretnie użyto określenia inferior – poślednia/podrzędna). Pod jakimi względami The Orange Box na PS3 ustępuje swojemu odpowiednikowi z konsoli Microsoftu? Na początku zwrócono uwagę na długi czas ładowań, które trwają średnio o 5 sekund dłużej niż na Xbox 360. Także odczytywanie save’ów jest 2, 3 razy dłuższe niż na X’ie. Grywalność Episode Two cierpi natomiast z powodu incydentalnych spadków wydajności.

Zarzuty te kierowane są przede wszystkim w stronę studia EA UK, które było odpowiedzialne za konwersję gry na Playstation 3. Za The Orange Box na PC i konsolę Microsoftu było odpowiedzialne samo Valve.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  1. grafika i tekstury sa ładnijesze na PS3, ale framerate momentami nie wyrabia-amatorszczyzna, ale czego można było się spodziewac po EA. Niech wreszcie się wezmą na serio za PS3, zamiast improwizować.

  2. mcg–>Kogo ty chcesz oszukać, chyba tylko samego siebie. OB na PS3 jest bez dwóch zdań najgorszą wersją tej gry spośród wszystkich platform, nie ma pojęcia skąd wziąłeś to że gra ma lepsze tekstury na PS3 przecież jest to oczywista nieprawda.

  3. rafaleon przyjzyj się filmikowi, który porównuje obie wersje i zobacz na tekstury, a przedewszystkim jak i kiedy się dorysowują na obu platformach i dopiero wtedy wyrokuj, która wersja jest nasłabsza, bo dla mnie ewidentnie widać, która wersja się lepiej prezentuje, zreszta na niecie juz kilk aserwisó o tym pisało, ze wersja PS3 lepiej wygląda, co do frameratu to się zgodzę śsie, szczególnie w niektórych momentach: http://www.ps3only. nl/nieuwsitem.php?nid=8468

  4. Gra powala klimatem. Szkoda wielka, że TAKI tytuł został spaprany na PS3. Kolejny nieudany port. Wygląda na to, że PS3 tylko do exclusivów.

  5. tak, tak cujo, zresztą jaka by nie była to i tak lipa, że tak wyglądająca gra się rwie na PS3. Nie umiem, nie robię tego powinni trzymac się goście z EA. Jak widać Valve nie potrafilo i zleciło to komuś innemu (szkoda tylko, ze ten ktoś inny to EA), ktos inny też nie dał rady LOL, ale i tak nie omieszkam tego sprawdzić.

  6. ten spadek wydajności który widziałem pod adresem z linku „mcg” jest więcej niż zauważalny, jak to możliwe przecież h-l 2 śmigał na samym 7800 i to z aa i af a przecież jego lepsza wersja jest w ps3 uzupełniona o moc cella, to jest ewidentne granie w kulki z nami graczami ps3, kolesie co skonwertowali tą grę powinni wylecieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here