Szał przedświątecznych zakupów, czyli tak zwany „czarny piątek” był bardzo lukratywny dla branży elektronicznej rozrywki. Powody do świętowania ma przede wszystkim Microsoft. Dla giganta z Redmond ubiegły miesiąc był naprawdę bardzo dobry. Według analityków grupy badawczej NPD w listopadzie Amerykanie kupili ponad 1.3 miliona Xboksów 360. Konsola Microsoftu pobiła Nintendo Wii, oraz Playstation 3. Warto przy okazji przypomnieć, że w październiku sprzedało się „tylko” 325 tysięcy egzemplarzy X360. Nie można nie wspomnieć, że na sukces konsoli zapracował Kinect, który też sprzedaje się jak świeże bułeczki o czym już pisaliśmy.

Z gier za wielką wodą najchętniej kupowano Call of Duty Black Ops oraz przygody Ezia, czyli Assassin’s Creed: Brotherhood. W połowie stawki znajdziemy trzecią odsłonę Fable. Pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych gier w USA za miesiąc listopad zamyka Wii Fit Plus. Warto też zauważyć, że Hot Pursuit znajdziemy o oczko wyżej niż Gran Turismo 5.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol stacjonarnych i gier w USA za listopad według NPD.

1. Microsoft Xbox 360 (1.37 mln)

2. Nintendo Wii (1.27 mln)

3. Sony PlayStation 3 (530 tys)

Top 10 gier

1. Call of Duty: Black Ops

2. Assassin’s Creed: Brotherhood

3. Just Dance 2

4. Madden NFL 11

5. Fable III

6. Donkey Kong Country Returns

7. Need for Speed: Hot Pursuit

8. Gran Turismo 5

9. NBA 2K11

10. Wii Fit Plus

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  • Ha PS3 to sprzedażowe dno w porównaniu do X360

   X360 sprzedalo sie kolo 32M, a PS3 jakies 25M. Faktycznie, dno. . . Ale nie martw sie, twoja ukochana konsole i tak Wii zjada na sniadanie z 53M sprzedanych egzemplarzy.

  • Ha PS3 to sprzedażowe dno w porównaniu do X360

   Nie chcę cię dołować, ale może sprawdź sprzedaż w takiej Japonii albo statsy globalne ;)Mam X-a, ale mnie to wali, która konsola sprzedaje się lepiej tym bardziej, że ta generecja wkracza w erę Kinektów, Move i pozycji w stylu czochranie zwierzaka. Powoli te konsole stają się tanie jak barszcz i większość malkontentów kupi sobie obydwie, chyba, że na złość mamie w imię jedynej właściwej firmy i jej produktu będzie bojkotować niewiernych.

 1. To jest USA. W każdej innej części świata PS3 już przegoniło Xa. Podobnie jak w tym roku globalnie sprzedaż PS3 była wyższa. W kwestii gier jest podobnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here