Do dziś pamiętamy zażarte boje, które prowadziliśmy własnoręcznie wyselekcjonowaną ekipą najemników. Charyzmatyczne postaci połączone z niesamowitą grywalnością, walką rozgrywaną w turach, toną uzbrojenia i wieloma innymi miodnymi cechami składały się na dwie części Jagged Alliance.

Tym większą mamy przyjemność podsunąć wam materiał filmowy z trzeciej już części gry. Wygląda na to, że poza grafiką niewiele się zmieniło. I bardzo dobrze. Po co naprawiać coś, co było wprost genialne. Nie będziemy już gadać – fanów tej serii oraz weteranów elektronicznej rozrywki zapewne nie musimy zachęcać do rzucenia okiem na te klipy. Generacja HD też może się z nimi zapoznać choćzapewne nie zrozumie czym się tak „podkręciliśmy”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. To nie wygląda jak stary JA z nową grafiką tylko jak kolejny mod do Silent Storm. Gry skądinąd świetnej, tylko odgrzewanej ponad miarę.

 2. Hmm mnie przypomina JA – nawet menu z postaciami wygląda bardzo podobnie jeśli nie identycznie. . . ehh zmuszasz mnie żebym kopał w swojej „kapsule czasu” i szukał kopii gry 🙂

 3. Interfejs użytkownika faktycznie. Jednak sama rozgrywka, interakcja z otoczeniem, prowadzenie kamery to kropka w kropkę Silent Storm. Nie twierdzę, że to źle. Tylko trochę wtórnie.

 4. No tak, ale Jagged Alliance wyszło parę lat wcześniej. Jeśli ktoś się na czymś wzorował to raczej SS na JA. Grunt, że przynajmniej moim zdaniem produkcja ta zapowiada się ciekawie.

 5. Aż podskoczyłem z radości. JA to obok Laser Squad, jedna z najlepszych pozycji tego typu w historii turowych gier taktycznych. Już zacieram rączki, mniam mniam.

 6. aule —> SS było w 3D? Bo przyznam szczerze, że nie pamiętam, ale wydawało mi się, że nie można było manipulować mapą. Choć oczywiście mogę się mylić. Co do JA3 zgadzam się w pełni z Katmayem – dobra wiadomość i przynajmniej z zaprezentowanych materiałów można wnosić, że twórcy nie będą chcieli robić rewolucji tylko będą trzymać sie starego sprawdzonego systemu. I słusznie, bo JA wspominam bardzo dobrze 🙂

 7. a ja tylko rzuciłem okiem i wygląda ładnie . . . wrzucono pełny 3D przy prawie identycznym zachowaniu kamery/izometrii przez co gra od razu kojarzy się z JA nie zepsuli tego jak Fallout 3 🙁

 8. ja to nie tylko grafika przeciez. to jedna z najmiodniejszych gier jakie wyszly. cala ta militaryjna otoczka robi swoje. a ile mozna sie dowiedziec o broni itp ;). Dla mnie to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier. Jagget 2 mial to cos magicznego. Oby 3 tez to miala. Ps. Wyraznie widac, ze Shadow rządzi 😛

 9. Ło diable, jedna z lepszych gier ever made. Zdecydowania najgenialniej podłożone głosy w historii. I te postacie – każda z własną historią i osobowością. Do dziś pamiętam wszystkie kwestie Lynx’a :). Wiele wspomnień przywołała muzyka z tych trailerów. . .

 10. O właśnie mi się przypomniało, pomiędzy Laser Squad a Jagged Alliance było jeszcze coś takiego jak Sabre Team. Dokładnie ten sam taktyczny schemat rozgrywki, bardzo fajna zabawa – tym co nie widzieli polecam.

 11. digital_cormac – jakoś nie widzę młodych odpalających dziś Sabre Teama 🙂 Gdyby nawet nie zabiła ich grafika ( a ja w to jeszcze na Amidze grałem ) to trzeba pamiętać, że tamta gra ideałem nie była. To był dość trudny tytuł. Także czasochłonny. Interface miała dość toporny. I chyba nawet nie miała jako takiej fabuły. Po prostu zestaw zadań jakie ma do wykonania odział specjalny ( chodź co do tego mogę się mylić – pamięć zawodzi ). Spędziłem przy niej sporo godzin, ale powiedzmy sobie szczerze – nawet ja jako fan gier turowych nie wróciłbym dziś do tamtego tytułu. Tak jak nie wracam dziś do UFO. Boje się że tamte tytuły straciły by swój urok. A co dopiero sugerować je młodym, którzy uważają turówki za gatunek wymarły 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here