Wszyscy narzekają ostatnio na „generic military shooters” jak to określił jeden z zachodnich dziennikarzy. Medal of Honor, nadchodzący Call of Duty Black Ops i tak dalej. Niby racja, ale takie gry się po prostu sprzedają. Electronic Arts podało właśnie, że Medal of Honor w dwa tygodnie od premiery sprzedał się już globalnie w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy. EA pochwaliła się, także, że obecny kwartał będzie dla nich finansowo bardzo lukratywny (to także zasługa nowej FIFY). Jak podaje grupa badawcza Gfk Chart-Track w samej Wielkiej Brytanii Medal of Honor znalazł już 350 tysięcy nabywców. FIFA 11 w pięć tygodni sprzedała się w grubo ponad milionowym nakładzie (a dokładnie 1.28m). Jak widać Electronic Arts ma powody do zadowolenia. A co z innymi grami? Weźmy na przykład najnowszą produkcję od Ninja Theory.

Tu nie jest już tak różowo. Enslaved: Odyssey To The West jest kompletną klapą finansową. Na całym świecie do tej pory sprzedało się niewiele ponad 150 tysięcy egzemplarzy tego tytuły. A warto wspomnieć, że tytuł ten pojawił się na Xboksie 360 i Playstation 3. Wiele sklepów na zachodzie już mocno obcięło ceny tej produkcji.

Nie będziemy polemizować, ale to przykre. Enslaved wygląda na naprawdę ciekawą produkcję. Mnie taki Medal of Honor w ogóle się nie podoba, ale nasz redaktor ocenił tę grę dość wysoko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. EA jedynie czym moze sie pochwalic to dobrym marketingiem. Po raz kolejny juz udowodnili, ze potrafia sprzedac gowniany produkt w zlotym papierku. Zamiast podawac ilosc sprzedanych kopii, niech podadza ile z tych dwoch milionow to zadowoleni, a ile rozczarowani i nabici w butelke gracze.

  2. Aj tam przesadzasz. Gdyby nie EA nie byłoby takich produkcji jak Battlefield 1942, 2 i up(omijając beznadziejnego Bad company), Dragon Age, czy Mass Effect. Takie wieczne plucie się na jakąś firmę nic nieda. Patrzy równierz na zalety a nie tylko na wady. P. S. Sory za tyle edytek ale mi się nudzi :)Okej już to klikanie mi się znudziło :(I jeszcze raz! Okej wystarczy 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here