Wczorajsza konferencja prasowa Microsoftu pokazała, ze warto było cały rok czekać na kolejną imprezę z cyklu Electronic Entertainment Expo. Ciężko bowiem przejść obojętnie obok zapowiedzi nowej Forzy Motorsport, czy Left 4 Dead 2 oraz materiałów filmowych ze Splinter Cell: Conviction i Alan Wake. Jednak chyba najmocniejszym uderzeniem Giganta z Remond była zapowiedź Metal Gear Solid: Rising na Xboksa 360.

Wystąpienie Hideo Kojimy na konferencji Microsoftu było o tyle zaskakujące, że kilkadziesiąt minut wcześniej John Schappert obiecywał, iż dalsza część prezentacji będzie poświęcona tylko i wyłącznie pozycjom ekskluzywnym. Przy zapowiedzi Rising jednak słowa exclusive, ani Only for Xbox 360 nie padły. Teraz mamy już chyba wyjaśnienie całej sprawy.

Game Press, brytyjskie źródło informacji dla branżowej prasy, podało, że nowa gra z serii Metal Gear Solid ukaże się zarówno na X360, jak i na PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Ponadto, w 2010 roku ponoć ma zadebiutować MGS: Peace Walker na PSP, o czym oficjalnie dowiemy się na konferencji prasowej Sony, dziś wieczorem.

Konami jeszcze nie skomentowało sprawy, być może właśnie dlatego, że chce to zrobić właśnie Sony. Póki co nie należy traktować tych wieści jako pewnik, ale pamiętajmy, że to właśnie Game Press podał informacje o Crysis 2 jeszcze zanim Cevat Yerli oficjalnie zapowiedział grę na prezentacji Microsoftu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Haha, cypress, ja właśnie nie wiedziałem gdzie tego AC2 zareklamować ;d Dla mnie chyba najlepszy trailer na E3 puki co ;}Co do MGS. . . popłakałbym się ze szczęścia, jakby faktycznie wyszło też na PC ;d

  2. Gdybym idąc ulicą spotkał pana Hideo Kojimę, a obok stałby (zupełnym przypadkiem 😉 tłumacz Polsko-Japoński to bym Hideo powiedział dwie rzeczy :Po pierwsze. Pokazuj chłopie TYLKO gameplaye. Po drugie. Przestań pierdolić tyle głupot. Przepraszam, ale dokładnie to bym temu panu powiedział.

  3. Jakbym przypadkowo był Kojimą i stał na ulicy i przypadkowo podszedł do mnie andrzej001 z tłumaczem i powiedział mi abym pokazywał tylko gameplaye i aby przestal pierd*lic glupoty, to bym go olał ;]Dokładnie tak bym zrobił gdybym był Kojimą i podszedł do mnie andrzej001

  4. Jeśli Hideo wybiera się na targi gier to niech jakąś ze sobą przywiezie (bo chyba o tym zapomniał). I nie ma znaczenia czyjej firmy to konferencja. Co do drugiego stwierdzenia, nie chodziło o tą konferencję ale o całokształt tego co mówi Kojima w ogóle. Pan Kojima pokazał . . no właśnie co pokazał ?Tak samo dobrze mógłby wyjąc kartkę z napisem „MGS 11, release date 2038″Niech po prostu coś pokaże jak już się zjawił. Tyle.

  5. To po prostu marketing i tyle, gra jest pewnie tworzona od kilku miesięcy, więc co ma pokazać, jako nie ma co? Akurat w tym wypadku, jego obecność znaczy wiele, szczególnie na konferencji MS. Kojima przywiózł informacje :DMnie martwi że team Kojimy robi aż 3 gry, MGS, MGS na PSP, Castlevania, nie wiem, czy to nie za dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here