Konsola Xbox 360 sprzedaje się jak świeże bułeczki – tak twierdzi producent konsoli i ujawnia światu wyniki sprzedaży konsol z ostatnich kilku miesięcy. W trzymiesięcznym, wakacyjnym okresie (do 30 września) Xbox 360 znalazł 2.2 miliona nowych klientów na całym świecie. Kilka miesięcy temu sprzedaż osiągnęła ogólny pułap sprzedaży oscylujący w granicach 20 milionów egzemplarzy. Niebagatelny wpływ na ten sukces miała ostatnia obniżka cen i wprowadzenie nowego, wyposażonego w 60 gigabajtowy dysk twardy modelu konsoli. Warto przypomnieć, że pierwsza konsola Microsoftu do maja 2006 roku (przyjęta data „śmierci konsoli) miała na swoim koncie 24 miliony sprzedanych sztuk Tak więc X’owi 360 niewiele już brakuje do tego, aby pobić poprzednika.

Z pewnością zbliżający się gorący okres przedświąteczny także pozytywnie wpłynie na sprzedaż. No chyba, że galopujący w Stanach Zjednoczonych kryzys jeszcze bardziej się pogłębi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Dokładnie 🙂 Tez chwalę swojego X360:) Super gry, super grafika i genialna cena. 🙂 Szkoda ze Sony nie chce puscić ceny niczym pies sznurka z dziapy:)

  2. Przypominają mi się różne zapowiedzi różnych panów w garniakach tak sprzed roku, że to już ostatni rok Xa, że koniec że już żywcem będzie pogrzebion. A na razie się nie zanosi. Ale zaraz będzie listopad i znowu będzie gadanie, że to ostatnia niedziela 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here