„Zabójcze gry”, takim określeniem posłużył się Joachim Herman, minister spraw wewnętrznych Bawarii. Wywodzący się z CSU (Unia Chrześcijańsko-Społeczna) polityk podczas publicznej dyskusji z przedstawicielem Bundestagu Peterem Uhlem stwierdził, że obecne – już i tak bardzo restrykcyjne w Republice Federalnej Niemiec – prawo dotyczące gier wideo jest… niewystarczające. Po prostu w niedostatecznym stopniu chroni młodzież i dzieci przed „złym wpływem” gier. Minister Herman gorąco zaapelował o zmiany i zajęcie się tym problemem. Ma nawet pewne propozycje! Sugeruje wysokie kary za dystrybucje „morderczych gier” – dotkliwe grzywny lub nawet rok pozbawienia wolności. Minister powiedział na koniec, że ma już dosyć bezczynnego przyglądania się staczającej się młodzieży i temu zagrożeniu, które dotyczy całego młodego pokolenia.

Dyskusja obydwu polityków została opublikowana w niemieckim serwisie IT golem.de. Na koniec rezolutni redaktorzy serwisu zauważyli z przekąsem, że 28 września w Bawarii odbędą się lokalne wybory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSumienie producenta
Następny artykułByć jak Tony Halik

14 KOMENTARZE

  1. Pozbawić wolności to powinni ministra za wygadywanie bzdur oraz zupełny brak odpowiedzialności i rozsądku, obarczając gry wideo za pogarszającą się kulturę niemieckiej młodzieży.

  2. A po co są PEGI?Po to aby gra nieodpowiednia dla młodszych widzów nie pogorszyła dzieci!O ile wiem w Niemczech PEGI obowiązują w sklepach.

  3. Ja tylko się ciesze że polska władza omija gry wielkim łukiem bo jakby sie Kaczor za to zabrał gralibyśmy gry pokroju tetris.

  4. Grzywny? Nie jest zły pomysł, ale dla sklepów, gdzie sprzedawca ma bezpośredni kontakt z kupującym. Gdy taki kolo sprzeda grę oznaczoną 18+ osobie poniżej osiemnastego roku życia, podlega karze. Podobnie jak z alkoholem czy tytoniem. Co innego, jeżeli mowa o całkowitym zakazaniu sprzedaży takich gier. Dla mnie głupota. No ale to właśnie Niemcy swego czasu mieli okaleczone Mortal Kombat, nie kto inny. :|A tak nawiasem mówiąc i schodząc na inny temat, niech lepiej zajmą się neonazistami, którzy stają się coraz silniejszą grupą i skandują hasła „Gdańsk, Wrocław, Malbork i Śląsk muszą znowu zostać wcielone do Rzeszy” czy inne bzdury w tym klimacie. Nie potrafią zahamować swojego, a biorą się za czyjeś. Ech. . . .

  5. Niech ścigają lepiej pedofili, morderców i mafie a gry niech zostawią w spokoju. Gry jak alkohol w odpowiedniej dawce nikomu nie zaszkodzi. Gry mają PEGI tak jak alkohol i papierosy nie sprzedaje sie nieletnim. Z tymi paierosami to w Polsce powinni zabronić pod karą śmierci. Definitywny ZAKAZ PALENIA NA TERENIE POLSKI !. Nie znoszę palaczy !. Jak można wciągać ten smród do płuc. Próbowałem, nie dziekuje.

  6. Niemcy to kraj skazany na katastrofę, bo co sadzić o kraju który wydaje 1/3 swojego budżetu na Social (naściągali ludzi do pracy z Turcji, Armenii itp. problem w tym ze emigranci nie chce robic za grosze i niemiecki rząd musi płacić tej całej hołocie kasę na życie szkoły i lekarzy),Wiec nie ma się czemu dziwić ze ministrowie robią zasłonę dymna oskarżając o całe zło gry zamiast reanimować oświatę w Niemczech bo obecny poziom to tragedia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here