Twórcy gier narzekali już na piratów. Teraz celem ich „ataków” stali się natomiast ci, którzy sprzedają/kupują używane kopie gier. Zniechęcać nas do nabywania „używek” od jakiegoś czasu próbuje firma Electronic Arts. W jej grach znajdziemy kody umożliwiające pobieranie dodatkowej zawartości. Oczywiście kody te wpadną tylko w ręce posiadaczy nowych kopii poszczególnych produkcji.

Elektroników próbują już naśladować kolejne firmy. Jedną z nich jest THQ. Ten wydawca poszedł jednak o krok, a w zasadzie kilka kroków dalej. W jego najnowszym dziele – UFC Undisputed 2010 – znajdziemy kod umożliwiający bawienie się trybem multiplayer. Osoby nie posiadające go najzwyczajniej w świecie nie mogą grać w sieci. Dla tych, którzy kupią używaną kopię bijatyki, jedynym wyjściem z tej sytuacji jest nabycie kodu za pięć dolarów. Kto tego nie zrobi o zabawie ze znajomymi musi zapomnieć. Początkowo THQ mówiło, że „zablokuje” jedynie jeden rodzaj zabawy. Najnowsze doniesienia z sieci mówiąc jednak, że bez kodu niedostępny jest cały tryb multiplayer.

To jednak nie koniec tego typu niespodzianek. Firma Electronic Arts zapowiedziała, że kod odblokowujący tryb multiplayer znajdzie się w grze Tiger Woods PGA Tour 11.

Ciekawe kiedy wpadną na to, że grę można w ogóle zablokować – uniemożliwić włączenie jej o ile nie użyje się kodu dołączonego do jej nowej kopii?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Sony także naśladuje EA, bo cytując pewien portal:”Wraz z dzisiejszą premierą ModNation Racers dla PSP, w PS Store pojawił się również specjalny voucher (w cenie 36 zł) uprawniający do rozgrywki multiplayer (tylko dla osób, które nie posiadają nowego egzemplarza gry). „Ciekawe jest to że wszyscy traktują multi online jako swoisty „bat” nie żądając opłaty za samą używaną grę tylko za multi w sieci. Teraz to pójdzie lawinowo . . . Tylko czekać aż przed odpaleniem gry będzie trzeba przejść procedurę autoryzacji (login, hasło,odciski palców,zdjęcie oka, badanie DNA 🙂 potwierdzającą to iż to ty jesteś tylko „tym pierwszym i jedynym na całe życie” użytkownikiem. Dzięki temu zwiększą się zyski producenta co z kolei spowoduje spadek cen gier, które to będą dłuższe i bardziej dopracowane (o płatnych DLC i wycinaniu kawałków gry słuch też zaginie). I wszystko będzie idealnie . . . jak zawsze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here