Słynna amerykańska organizacja naukowa postanowiła, że należy pod jej banderą założyć studio deweloperskie, które zajmie się produkcją gier na najróżniejsze platformy. Tytuły tworzone przez ten oddział National Geographic mocno związane będą z tematami, którymi w danym okresie zajmowało się to towarzystwo. Szefem nowego zespołu mianowany został Chris Mate, który w swoim CV posiada doświadczenie zebrane w takich firmach, jak Take Two oraz Bethesda Softworks.

National Geographic Games – bo tak brzmi niezwykle oryginalna nazwa świeżo utworzonego studia – podbój rynku zacznie od National Geographic Panda, które już pod koniec tego miesiąca ukaże się na DS-a. Wydawcą jest japońskie Namco Bandai. W grudniu zaś, posiadacze pecetów, Maców oraz iPodów lepiej poznają historię króla Heroda, dzięki premierze Herod's Lost Tome.

Już w tej chwili mówi się o tym, że NG Games ma zamiar do swojej oferty dołożyć również produkcje na Wii oraz PlayStation 3. Organizacja naukowa nie ma jednak póki co zamiaru wiązać się z jednym, konkretnym wydawcą – zamiast tego woli umowy z wieloma różnymi koncernami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Kiedys czytywałem, teraz ogólnie bardziej oglądam Nationala w hd, czasem mają ciekawe programy, szczególnie Anatomia sztuk walki była swietna:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here