Redakcja serwisu VE3D twierdzi, że wpadła jej w ręce karta produktu mającego być nowym dziełem studia Creative Assembly. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami tytułem tym jest Shogun 2: Total War. I choć w chwili obecnej nikt nie potrafi powiedzieć na ile prawdziwe są informacje wymienione w naszej wiadomości, to musimy przyznać, że brzmią one naprawdę nieźle. Oto czego dowiadujemy się z przecieku.

Kolejna odsłona serii Total War ma wpaść w nasze ręce już w przyszłym roku. Gracz ponownie będzie mógł wcielić się w postać Daimyo – lidera jednego z kilku wojujących klanów. Naszym zadaniem będzie zjednoczenie XVI wiecznej Japonii przy jednoczesnym objęciu funkcji Shoguna.

Wśród kluczowych cech Shogun 2: Total War wymienia się ulepszoną sztuczną inteligencję przeciwników, dziewięć różnych klanów do wyboru, z których każdy ma swojego wodza mogącego wchodzić na kolejne poziomy doświadczenia. Niepotwierdzone informacje mówią też o możliwości kierowania generałami i agentami (również mogą zdobywać poziomy doświadczenia) i wprowadzeniu do gry kampanii single player oraz multiplayer. W tę drugą grać może maksymalnie osiem osób. Co ciekawe, w trakcie zabawy będziemy rozwijali własnego awatara.

Mowa jest też o nowych, nieznanych do tej pory rodzajach zabawy, czy sztucznej inteligencji działającej w oparciu o Sztukę Wojny Sun Tzu. SI ma się uczyć na błędach i reagować na nasze posunięcia. Tymczasem starcia (na lądzie i wodzie) mają być uzależnione od pogody i ukształtowania terenu. Gracz ma mieć możliwość podpalania budynków czy wprowadzania wrogich statków na mieliznę, a nawet prowadzenia „wielostopniowych” oblężeń zamków czy bitew na plażach. Ponoć w nowym Total War poprawiono także interfejs użytkownika.

Jeśli ktoś nadal zastanawia się czy doniesienia te mają cokolwiek wspólnego z prawdą, to polecamy mu tę stronę. Można na niej obejrzeć pierwszy materiał filmowy z gry, która chyba nie może być niczym innym niż Shogun 2: Total War.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Powrot do korzeni! Az mnie zaczely rece mrowic ;]

    sztucznej inteligencji działającej w oparciu o Sztukę Wojny Sun Tzu.

    A to ciekawe bardzo 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here