Firma Nintendo opublikowała ciekawe dane dotyczące sprzedaży swoich gier. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, ze największym hiciorem na stacjonarną konsolę Wii jest… no cóż Wii Sports, które sprzedało się od momentu premiery w ponad 40 milionowym nakładzie („N” podaje liczbę 40.5 miliona sprzedanych egzemplarzy). Warto przy tej okazji wspomnieć, że Nintendo Wii sprzedało się globalnie w w prawie 45 milionach egzemplarzy (oficjalne dane Nintendo – 44.96 mln). Na drugim miejscu z prawie 21 milionami sprzedanych sztuk mamy Wii Play. 14 milionów osób zdecydowało się na ćwiczenia z Wii Fit, a ponad 13 pokochało Mariana i jego gokart. Super Smash Bros. Brawl przekroczył 8 milionów. Wii Music, które miało być wielkim hitem sprzedało się jak dotąd 2.5 milionowym nakładzie, a Mario Super Sluggers zakupiło nieco ponad 1.2 miliona posiadaczy Wii.

Poniżej TOP 5 gier Na Nintendo Wii. Oczywiście nie można zapominać, że Wii Sports był dołączony do konsoli (Tylko w Japonii był sprzedawany oddzielnie).

Sprawdźcie też jaka gra jest hitem wszech czasów.

1. Wii Sports – 40.5 mln
2. Wii Play – 20.91 mln
3. Wii Fit – 14.01 mln
4. Mario Kart Wii – 13.67 mln
5. Super Smash Bros. Brawl – 8.1 mln

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Zaraz za Smashem plasuje sie Super Mario Galaxy z niewiele gorszym wynikiem prawie 8mln sprzedanych egzemplarzy. . . dobrze jakby ta wzmianka rowniez w newsie znalazla swoje miejsce bo to fakt dosc istotny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here