National Geographic Society, organizacja popularyzująca od kilkudziesięciu lat zagadnienia związane z geografią, biologią i fizyką, stworzy gry na podstawie realizowanych przez siebie filmów przyrodniczych. W ramach współpracy z Destination Software w pierwszej kolejności stworzony zostanie tytuł, który pozwoli graczom lepiej poznać losy migrujących pingwinów. Gra ukaże się na przenośne konsole Nintendo DS i GameBoy Advance.

Kolejną pozycja oparta zostanie na tworzonym właśnie filmie Sea Monsters, opowiadającym o istotach żyjących na przestrzeni milionów lat w najgłębszych czeluściach oceanów. Gra ukaże się na konsole Nintendo Wii, DS i PlayStation 2.

Stowarzyszenie National Geographic istnieje od 1888 roku i jest najbardziej znaną organizacją tego typu. Produkuje własne filmy, prowadzi kanał telewizyjny i wydaje niezmiernie popularną gazetę National Geographic Magazine. Słynie ze współpracy z najlepszymi fotografami na świecie.

Tematyka przyrodnicza nie jest obca twórcą gier. W przeszłości pojawiały się już tytuły takie, jak np. Zoo Tycoon, symulator ekonomiczny zoo, choć gra ta była raczej uproszczeniem niż rzetelną symulacją. Najnowszą grą tego typu jest zapowiedziana niedawno Afrika na PlayStation 3, w której gracze poznają dokładnie afrykańską sawannę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. „twórcą”?Pomysł gry „Afrika” jest całkiem niezły, ale grafika, z tego co widać na zrzutach, jest na bardzo niskim poziomie. Przynajmniej mi się nie podoba, a na mnie bardzo ciężko zrobić wrażenie. Chyba tylko Crysis mnie „lekko zachwycił” 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here