Zdaniem Croala, Kutaragi, nazywany często ojcem PlayStation, był zbyt opieszały w prowadzeniu rozmów z niezależnymi developerami odnośnie ekskluzywnych gier na PS3.

„Podczas poprzedniej generacji konsol powolności Kutaragiego nie była wielkim problemem ponieważ zarówno PlayStation jak i PlayStation 2 wystartowały w Japonii na 8-12 miesięcy przed premierą w Stanach Zjednoczonych, co dawało Sony dużo czasu na ewentualne nakłonienie zachodnich producentów do pisania gier na swoje konsole. Teraz, kiedy PlayStation 3 debiutuje w Stanach jedynie tydzień po starcie w Japonii i na dodatek musi rywalizować z bardzo ofensywnie nastawionym Microsoftem, lenistwo Kena stało się poważnym problemem”, twierdzi Croal.

Zdaniem dziennikarza to właśnie brak jakiejkolwiek reakcji ze strony Sony przyczynił się do tego, że świetnie zapowiadające się Assassin’s Creed i GTA IV ukażą się również na Xboxa 360: „Żadna z firm nie otrzymała odpowiedzi od Kutaragiego. Japońska siedziba Sony po prostu milczała, a bez porozumienia z Kutaragim amerykańscy i europejscy producenci gier nie byli w stanie wesprzeć nowej platformy Sony dostarczając jej ekskluzywny software.” Jak dodaje Croal, Microsoft odpowiadał na każdy telefon i był bardzo otwarty na rozmowy odnośnie nowych gier dedykowanych Xboxowi 360.

Teraz musimy poczekać na oficjalne stanowisko Sony, choć jest więcej niż pewne, że japoński gigant zaprzeczy tym doniesieniom. Nie jest to jednak pierwsza wiadomość, która godzi w dobre imię Sony. Wielu developerów zarzucało firmie zbyt dużą pewność siebie oraz ignorancję. Sami przedstawiciele Sony jak Phil Harisson, Kaz Hirai czy wspomniany Ken Kutaragi wielokrotnie swoimi wypowiedziami okazywali brak szacunku do konkurencji a nawet samych graczy. Najlepszym przykładem może być w miarę aktualna informacja dotycząca problemów z odtwarzaniem dźwięku podczas emulacji gier z PS2 na PS3. Komentarz SONY? „ Dźwięk nie jest najważniejszy w grach”. Oj, SONY, chyba nie tędy droga…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda, wielka szkoda. Zawsze bardzo lubiłem konsole Sony(w końcu to na niej można pograć w Tekkena i Gran Turismo, nawet Soul Calibur na PS grało mi się lepiej niż na Xbox),a to co teraz się dowiaduje to eh szkoda, bo to daje MS otwartą drogę do zdominowania rynku konsol, a dominacja MS w jakiejkolwiek dziedzinie jest zła dla wszystkich. Bo jeśli MS już będzie miało „władzę” to i jakość usług dostarczanych przez te firmę znacząco spadnie, bo nie będą się musieli starać, a już na pewno nie tak jak teraz.

  2. kurcze, chyba jeszcze sporo poczekam na rozstrzygniecie w wojnie next-genów – zanim pojawia sie prawdziwe killery, minie troch eczasu. Ja tam czekam na GTA IV, Smash Court Tennis 3, nowe gran turismo i FFXII

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here