O planach wydania doskonałego Gran Turismo 4 na przenośną konsolę PSP mówiono od momentu premiery gry. Perspektywa ścigania się ponad 700 wozami na kilkudziesięciu torach na hand-heldzie przyspieszała pracę serca wielu graczy. Choć informacji było do tej pory niewiele, wszyscy przypuszczali, że Polyphony, które słynie z małomówności, grę jednak wyda. Dziś firma poinformowała, że data wydania tytułu zostaje zmieniona na „nieokreśloną”. Oznacza to tak naprawdę całkowite wstrzymanie prac.

Jak wskazuje serwis Totalvideogames, informacja o wstrzymaniu prac nad tytułem, którą podała japońska gazeta Famitsu, jest kolejnym ciosem wymierzonym w konsolę PSP. Niedawno poinformowano o zakończeniu produkcji filmów pełnometrażowych w formacie UMD, który odtwarzała konsola. Według informacji analityków rynku, PSP sprzedaje się gorzej od konkurencyjnej konsoli Nintendo DS, to też wielu z nich wskazuje, że czasy przenośnej konsoli SONY dobiegają końca.

Z drugiej strony sami gracze zdają się nie narzekać – na PSP wychodzi bardzo wiele dobrych gier, również samochodowych. Niedawne premiery tytułów serii Grand Theft Auto oraz zapowiedziana samochodówka Need For Speed: Carbon oznaczają, że fani motoryzacji nie będą się nudzili. Brak również jakichkolwiek sygnałów z SONY, które wskazywałyby, że firma planuje wstrzymanie produkcji PSP.

Gran Turismo 4 Mobile od początku było używane przez producenta PSP jako zachęta do kupienia małej konsolki. Opublikowano m.in. zdjęcia płytki z grą oraz opakowanie z informacją, że wersja na PSP nie jest „w żaden sposób gorsza od wersji na PlayStation 2”.

Tymczasem na swoją własną wersję Gran Turismo czekają przyszli posiadacze PlayStation 3. Również i w tym wypadku SONY i Polyphony nie udzielają zbyt wielu informacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Adam, ale pojechałeś ^^ toż to silnik starego GT i przeniesione go jedynie w HDTV, no to niezbyt pochlebnie wypowiedziałeś się o forzie :]

  2. Trochę mnie dziwi odpływ tytułów z PSP. W końcu konsola dopiero się tak naprawdę rozkręca i to teraz jest jej pięć minu. . . – Nadchodzi Killzone, nadszedł Tekken: DR. Właśnie teraz konsolka SONY powinna sfruwać ze sklepowych półek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here