Pod treścią newsa umieściliśmy dwa pliki wideo z nowego wydania elektronicznych przygód Białego Wilka. Jakoś nie zauważyliśmy tych materiałów w informacjach prasowych nadesłanych na Valhallę przez warszawski CD Projekt. Czyżby rodzima firma nie wierzyła, że w kraju można jeszcze sprzedać sporo egzemplarzy „Wieśka” i postanowiła skoncentrować się na bardziej rozwiniętych rynkach? Tego niestety nie wiemy, ale ani trochę nam to nie przeszkadza. Wiedźmin koniec końców okazał się jedną z najciekawszych polskich produkcji więc trzymamy kciuki za sprzedaż tej produkcji na Zachodzie. Starczy jednak tego gadania. Zobaczcie co przedstawiciele CDP mają do powiedzenia o swojej ulepszonej grze. My przypominamy, że Rozszerzona Edycja gry Wiedźmin trafi do sklepów w ten piątek – 19-go września. Wyceniono ją na 99,90 PLN.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

 1. Mistrzowskie pytanie w ankiecie xDA Wiedźmin jak Wiedźmin, grafika lepsza, animacja lepsza ale na szczęście klimat ten sam, chociaż w sumie, nie było by go jak zmienić 😉

 2. Czego odnoszę wrażenie, że ta edycja to ta która powinna być wydana rok temu? Skoro tyle masakrycznych zmian to jest to trochę powód do wstydu, bo nagle jednak się okazało, że Wiedźmin miał tyle do poprawienia 😉 Dobrze, że można ściągnąć za free

  • Czego odnoszę wrażenie, że ta edycja to ta która powinna być wydana rok temu? Skoro tyle masakrycznych zmian to jest to trochę powód do wstydu, bo nagle jednak się okazało, że Wiedźmin miał tyle do poprawienia 😉 Dobrze, że można ściągnąć za free

   Bo kodowanie to niezwykle złożony proces i zawsze, ale to zawsze zabiera więcej czasu niż było zaplanowane. Nawet jak nauczeni doświadczeniem oszacowaliśmy niezbędny czas (zasoby), pomnożyli przez 2. . . i tak będzie mało a koderzy też ludzie. . . jeść muszą. Dodatkowo konsumenci naciskają (za sprawą valhalla.pl wiedzą na bieżąco ile to już dni/tygodni/miesięcy jest będzie opóźniona i jaka będzie smakowita ;-)), więc od czasu gdy aktualizacja (Internet ruleZ!!!) nie jest problemem gry wydaje się pernamentnie w wersji beta. . . Dotyczy to niestety większości oprogramowania. Niektóre systemy niestety nie wychodzą nigdy z wersji beta, patrz gmail (ale to akurat działa sprawnie bo to jest raczej wersja ewolucyjna a nie beta) albo Windows. . . w szczególności Vista :->

 3. Czego odnoszę wrażenie, że ta edycja to ta która powinna być wydana rok temu? Skoro tyle masakrycznych zmian to jest to trochę powód do wstydu, bo nagle jednak się okazało, że Wiedźmin miał tyle do poprawienia 😉 Dobrze, że można ściągnąć za free

  Zgadzam się w 100%. Wiesiek był bardzo przyjemną produkcją, ale czemu tych wszystkich rzeczy nie dało się umieścić w poprzedniej wersji gry?!Nie wspominam nawet o łatkach. Skoro jedna z nich skraca o 80% czas wgrywania lokacji, to pytam się gdzie byli deweloperzy kiedy oddawali grę do sklepów. CDP Red nie wiedział, że bez łatania ich gra działa dość kiepsko? Nie potrafili skrócić „loadingów” przed wydaniem gry? A może testowali ją na uberpecetach myśląc, że wszyscy w domu mamy blaszaki kupione od NASA?Swoją drogą czy dobrze rozumiem, że z sieci atkualizację możemy pobrać za darmo, a osoby bez dostępu do netu muszą ją kupić za 20 złotych (19,99) albo po prostu nabyć Rozszerzoną Edycję za stówkę?

 4. Pewnie jak zwykle czas odgrywał rolę. Czasem mam wrażenie, że w niektórych produkcjach w ogóle rezygnuje się z beta testów. Co do aktualizacji, inaczej tej kwestii nie można było rozwiązać, bo przecież nie można oczekiwać, że cdp będzie rozdawał płyty z patchem za darmo. Ja mam wrażenie, że wydając pakiecik za 20 zł cdp liczy na to, że ludzie nie będą świadomi tego, że możliwe jest darmowe ściągnięcie tego samego z sieci, przez co wpadnie trochę grosza.

 5. Cicho tam nie narzekać, plackiem leżeć 😉 znowu będzie miesiączka z Wiedźminem. . . to jest miesiąc! Choć muszę przyznać, że dodatkowe epizody „Cena Neutralności” za to plusik. Tylko. . . zamiast się bawić w to całe szlifowanie. Trzeba było robić wersję na konsole.

 6. Co do aktualizacji, inaczej tej kwestii nie można było rozwiązać, bo przecież nie można oczekiwać, że cdp będzie rozdawał płyty z patchem za darmo. Ja mam wrażenie, że wydając pakiecik za 20 zł cdp liczy na to, że ludzie nie będą świadomi tego, że możliwe jest darmowe ściągnięcie tego samego z sieci, przez co wpadnie trochę grosza.

  Hmm płytka w jakimś tanim opakowanku wysłana na koszt odbiorcy – tego w sumie można było oczekiwać. Pamiętajmy, że odbiorcami „dodatku” są osoby, które już wyłożyły stówkę na podstawową wersję gry. Przy zakupie kilkudziesięciu tysięcy opakowań, płyt itd. koszta nie byłyby tak duże. W sumie rozumiem jednak firmę. Zdaje się, że to właśnie CDP sprzedawał darmowy dodatek do Icewind Dale więc. . .

  Tylko. . . zamiast się bawić w to całe szlifowanie. Trzeba było robić wersję na konsole.

  Skąd wiesz, że nie robią?

 7. Kto się trochę zainteresuje, ten bez problemu dowie się o wszystkich możliwościach pobrania/otrzymania update’u – brak tu sztuczek z ukrywaniem informacji o darmowym „apdejcie”, wręcz przeciwnie, jest całkiem obszerne FAQ, z czym to się je. Trochę malkontencji się tu wkradło – produkcja od CDP Red nie była przecież tak bardzo niedopracowana, wiele innych zagranicznych produkcji na starcie oferowało znacznie gorsze dopracowanie kodu gry, a nigdy potem nie można też było się doczekać jakichkolwiek sensownych łatek (vide Gothic 3). Tutaj otrzymujemy doskonały szlif + wiele innych bajerów (tego jest na prawdę mnóstwo!) za free. Mam nadzieję, że devsi nie robią tego na darmo i niebawem zobaczymy dalszy ciąg (komercyjny oczywiście) przygód Geralta. Wersja pudełkowa uaktualnienia nie jest niska, ale content jest za prawdę szeroki.

 8. Ja na szczęście jeszcze nie „zaznałem” gry o wiedźminie więc nowa edycja rozszerzona z pokładem grywalności i klimatu niedługo trafi do czytnika (yeah!)

 9. ale to akurat działa sprawnie bo to jest raczej wersja ewolucyjna a nie beta

  Nie, to jest po prostu Web 2. 0 – tutaj bycie w wersji Beta jest „trendi” 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here