W ubiegłym tygodniu Valve rozesłało wiadomość z przeprosinami od Aperture Science. Według podanej tam informacji prezentacja Portal 2 została odwołana na rzecz „niespodzianki”. W ostatnich dniach w sieci pojawiła się grafika, na której prócz logotypu wydawcy pojawił się znak charakterystyczny dla serii Half-Life, nazwisko jej głównego bohatera oraz data 14 czerwca – przeddzień startu targów E3. Gabe Newell z Valve odniósł się jednak do całej sprawy, dając do zrozumienia, że obrazek (jego główny element widzicie obok newsa) nie jest prawdziwy – odpowiedział bardzo oszczędnie, jednym słowem, jakim jest „fałszerstwo”. Dręczony przez serwis Halflife2.net dodał, że nie zobaczymy zapowiedzi Half-Life 2: Episode 3, a dziennikarze zajmujący się konsolami nie będą mieli wiele do opisania. Może więc Half-Life 3 tylko na PC?

Nie jest to jedyna wieść, której zaprzeczył Newell. W ostatnim czasie twórca serii Buffy The Vampire Slayer, Joss Whedon, napisał na swojej facebookowej stronie, iż rozmawia z Valve na temat stworzenia ekranizacji Half-Life'a, a w produkcji (po zakończeniu prac nad Avengers) miałby wziąć udział Nathan Fillion. Niestety Gabe Newell określił tę informację jako fałszywkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. Jeśli Gabe Newell stwierdza, że nie będzie zapowiedzi HL2: Ep3 to można też przypuszczać, żę nie zapowiedzą HL3. Jak dla mnie Valve nie ma nic innego do zaproponowania więc jeśli nie zapowiedzą kontynuacji przygód Freemana to nie interesuje mnie niespodzianka jaką mają w zanadrzu.

 2. kurcze ileż można „robić” (czekać na) kolejny epizod :)dodatkowo jeśli to nie będzie niespodzianka w formie „wszystko ze steama za darmo” to nie wiem czy jestem zainteresowany, ale jednak coś zasiali 🙂

 3. a dziennikarze zajmujący się konsolami nie będą mieli wiele do opisania.

  Czyli możliwe, że jest to coś związanego ze Steam. Nie, nie sugeruję, że chodzi o Steam dla Linuksa — z tego by raczej nie robili takiego szumu. Inna sprawa, że może to być właśnie zapowiedź Half Life 3, zamiast Episode 3. Jak będzie? Poczekamy zobaczymy, ja, w przeciwieństwie do przedmówców, jestem zainteresowany niemal wszystkim co Valve ma do powiedzenia czy zaprezentowania ;).

  • Nie, nie sugeruję, że chodzi o Steam dla Linuksa — z tego by raczej nie robili takiego szumu.

   Dopiero zrobili wersję Mac i myślę, że nie chce im się użerać z budowaniem tych paru swoich gier specjalnie na linucha, który nie jest grom przyjazny. A z EP3 robią sobie prawie takie jaja jak z DNF.

 4. Yyy. . . uwaga. . . . DLC do L4D ;]Idź pan panie Newell. Bez HL (ep)3 i Portal 2 to nie macie się co pokazywać na E3. I nie tylko na E3.

 5. Dopiero zrobili wersję Mac i myślę, że nie chce im się użerać z budowaniem tych paru swoich gier specjalnie na linucha, który nie jest grom przyjazny.

  Z tym czy jest przyjazny czy nie to bym nie przesadzał, bo tu w sumie nie ma wielkiej różnicy. Może poza jakością sterowników ATI (rosnącą, ale nadal stosunkowo niską). Poza tym w zasadzie Linux tak samo nadaje się do gier jak Mac OS X. Zresztą, to już nie jest kwestia czy ale kiedy Valve wypuści Steam/Source pod Linuksa — z ich serwera można (albo można było, bo nie wiem, czy tego nie zdjeli) już teraz ściągnąć wersję „work-in-progress” linuksowego Steama. Kolesie z Phoroniksa się tym bawią i nawet udaje im się odpalać kawałki klienta. Inna sprawa, że rzeczywiście wypuszczanie ciągiem za makówką jest mało prawdopodobne, dlatego napisałem, że się tego nie spodziewam. Hehehe, do DNF bym jeszcze epizodu 3 nie porównywał ;). Choć jeśli obecna sytuacja utrzyma się do końca tego roku, to chyba zmienię zdanie w tej kwestii. . .

 6. Że co? xD Chyba nawet jak zobaczę to nie uwierzę xD. Ale to niemal na pewno fake. Zdaje się, że obrazek wypłynął z 4chana, więc. . . ;D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here