Niepozorna konsola, której przed premierą nie wróżono świetlanej przyszłości zrobiła wszystkim ogromną niespodziankę i od wielu miesięcy jest niekwestionowanym liderem sprzedaży nabijając swoim twórcom portfele zielonymi banknotami. Teraz Nintendo opublikowało dane z których wynika, że do 31 października 2008 roku na rynku europejskim sprzedało się w sumie 10.4 miliona konsol Wii. Najlepszym okresem była wiosna. W kwietniu Europejczycy zakupili aż 180 tysięcy sztuk stacjonarnej konsoli giganta z Japonii. Podobnie wygląda sytuacja na rynku konsol przenośnych. Nintendo DS. sprzedało się w lipcu w ilości ponad 225 tysięcy egzemplarzy.

Konkurencyjną Playstation Portable w analogicznym okresie czasu zakupiło około 50 tysięcy graczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  • No i co z tego, nie mam w co grać :/.

   Niestety potwierdzam – chodź wyszło kilka dobrych tytułów – choćby ostatnia Fifa 09 czy Call Of Duty World At War, oprócz tego nowy Crash i jeszcze kilka mniejszych. . . W każdym razie w ciągu kilku tygodni pod moim WIEEELKIM TV zagości Xbox 360 😀

  • No i co z tego, nie mam w co grać :/.

   Kwestia gustu. . . Ja na swoim wishlist mam juz ponad 50 pozycji na Wii, wiec przy 2 grach z PS3 ktore mnie interesuja (Uncharted i Rachet), oraz ledwie ponad 10 na xbox360 to jednak wynika na to ze na Wii jest sporo fajnych gier, tylko ze trzeba polubic dosc specyficzny klimat tej platformy.

 1. No cóż,jest jeszcze parę świetnych gier z Gamecuba do ogrania. Bo w końcu kto miał kiedyś Gamecuba? A wyszło na niego parę perełek,więc mając teraz Łii jestem zmuszony nadrobić zaległości.

  • No cóż,jest jeszcze parę świetnych gier z Gamecuba do ogrania. Bo w końcu kto miał kiedyś Gamecuba? A wyszło na niego parę perełek,więc mając teraz Łii jestem zmuszony nadrobić zaległości.

   A co polecasz?

 2. Metroid Prime 1i2,Zelda:Wind Waker,Super Mario Sunshine,Soul Calibur II,SSX 3,Vievtiful Joe,Resident Evil(remake), Eternal Darkness,Star Wars Rogue Leader i Rebel strike,NBA Street Vol. 2,F-Zero GX,TimeSplitters 2 oraz na chama Pikmin 2 i Animal Crossing jeśli takie gierki cię kręcą. Są jeszcze takie tytuły jak Resident Evil 4 ale jego można mieć na Wii z fajniejszym sterowaniem oraz super smash bros melee ale Brawl na Wii moim zdaniem jest dużo lepszy. Także trochę tego jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here