Pamiętacie jeszcze słynną konferencję prasową Nintendo po której sam Shigeru Miyamoto musiał zapewniać graczy, że wcale nie zapomnieli o „hardkorowych graczach” (a raczej swoich starych fanach)? Dziś wiemy, że jest w wielkim „N” ktoś, kto czuwa i martwi się o software. Mowa oczywiście o naszym ulubionym szefie amerykańskiego oddziału firmy, panu Reggie Fils-Aime, który jak się okazuje nie tylko tarza się w górach zielonych banknotów, które zarobiło te 50 milionów konsol Wii. Reggie pisze także listy. A konkretnie wysyła e-maile do Capcomu z zapytaniem dlaczego Resident Evil 5 i inne gry Capcomu nie są wydawane na Wii. Na tak sformułowane pytanie na odstrzał wystawiono Chrisa Kramera, dyrektora ds. komunikacji, który w odpowiedzi dla szychy z Nintendo napisał między innymi, że takie gry jak RE5 i SF IV miały być „pokazem możliwości graficznych” oraz, że MT Framework (silnik na którym działa między innymi RE 5) nie jest kompatybilny z Wii:… aby wydać Resident Evil 5 i Street Fighter IV na Wii musielibyśmy stworzyć specjalne wersje na ten system… – dodaje Kramer.

Na koniec pan z Capcomu tłumaczy się, że na Wii przecież sporo się dzieje w temacie Resident Evil – pewnie miał na myśli The Umbrella Chronicles oraz RE 4 Wii Edition.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. zależy, zależy. . . fatal frame 4 powinien o tym świadczyć. chociaż robienie zdjęć może wydawać się mało hardkorowe, ale casual to raczej nie jest. ;d

    • tak już wiemy, że masz Wii steroryzowałeś już tu wszystkich więc przestań.

      kiedy ja nawet nie zacząłem, więc może lepiej Ty przestań, bo w moim komentarzu nie ma niczego niestosownego. . . za to w Twoim, a i owszem + literówka.

  2. Nintendo zależy na kasie a 90% softu Wii to interaktywne programy dla ‚kelnerów’:)Są perełki przy których świetnie się bawiłem (dokładnie 5 tytułów!) ale co dalej czekać na kolejne ile można! MadWorld średni. . . nic to wystawiam na allegro może znajdę jelenia;)

  3. Na koniec pan z Capcomu tłumaczy się, że na Wii przecież sporo się dzieje w temacie Resident Evil – pewnie miał na myśli The Umbrella Chronicles oraz RE 4 Wii Edition.

    Raczej chodziło mu o zapowiedziany niedawno Resident Evil: The Darkside Chronicles, nie mniej jednak nie do końca na taka zapowiedż czekali fani RE na Wii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here