Electronic Arts uruchomiło właśnie nową stronę Command & Conquer 3: Tiberium Wars, kolejnej już części jednej z najstarszych serii RTS.

W trakcie swojej jedenastoletniej historii, seria ewoluowała w trzy luźne powiązane ze sobą historie. Tiberian Sun jest kontynuacją pierwotnego scenariusza, opowiadającego o starciu grupy terrorystycznej NOD z koalicją GDI, zapoczątkowanego w Command and Conquer: Tiberian Dawn z 1995 roku.

Najnowsze informacje mówią o tym, że jedną z głównych postaci w nowym tytule będzie złoczyńca Kane, główny dowódca sił NOD. Rolę Kane’a we wszystkich grach grał ten sam aktor, Joseph D. Kucan. Jest on równocześnie odpowiedzialny za reżyserię sekwencji filmowych we wszystkich grach Command & Conquer. Nie wiadomo, czy Kucan będzie również reżyserował filmy w Tiberium Wars.

Autorzy zapowiadają, że znacznemu rozwinięciu ulegnie system rozgrywki sieciowej. Poza standardowymi trybami, pojawi się także rozwinięty moduł dla widzów. Gracze będą mogli transmitować mecze w sieci, choć nie sprecyzowano, jak dokładnie ma działać ta opcja. Czyżby Tiberium Wars miało ambicję stania się nową konkurencją e-sportową?

Zobacz: Nowa strona gry

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

  1. No cóż – Tiberium Wars wygląda jak zwyczajny RTS, bez żadnych *urozmaiceń*. . . No chyba, że budowanie i szkolenie jednostek będzie przypominało sterego dobrego Command & Conquer 🙂 – Wtedy na niego trochę inaczej spojrzę. . . Ah. . . Przy wszystkich częściach spędziłem grube godziny. . . Co nie zmienia faktu, że w produkcji są lepiej zapowiadającego się produkty np. Superme Commander. Pracuje przy nim Chris Tailor. Ten sam który stworzył IMO najlepszego (do dziś!) RTS’a – Total Annihilation.

  2. jedyny c&c w ktory gralem to red alert. niestety albo mi braklo cierpliwosci albo grze tego czegos co mogloby na dluzej przykuc mnie do monitora

  3. Jakoś nigdy nie przemawiały do mnie gry spod znaku C&C, Red Alert miał to coś co potrafiło wciągnąć na pare godzin. Może tym razem się to zmieni ? ^^

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here