Jasne, spotkałem na swojej krętej konsolowej drodze ludzi którzy nie rozumieją fenomenu gry Shigeru Miyamoto. Ba! 75% redakcji Valhalli w ogóle nie rozumie, co widzę w tej serii. „Przecież to zwykłe zręczościówki” – usłyszałem wczoraj przy herbatce od Krzyśka Kani. Otóż nie moi drodzy. To zupełnie inna para kaloszy.

Przez moje życie przewinęło się mnóstwo gier, raz lepszych raz gorszych. Ale żadna z nich nie zbliżyła się do ideału serii Nintendo. Ocarina of Time do dzisiaj pozostaje najlepiej ocenianą grą w historii gier video według serwisu Gamerankings, który zbiera oceny z dziesiątek, jak nie setek różnych recenzji. Wind Waker trochę zawiódł moje oczekiwania, chociaż na małym dysku z grą Nintendo zawarło więcej magii i miodu niż jakikolwiek inny twórca w tym okresie. Każda gra z Linkiem w roli głównej powstaje latami i bez dwóch zdań produktem pracy geniuszy z Nintendo są najbardziej dopieszczone gry świata. Nie ma miejsca na bugi, nieścisłości, czy słabsze elementy. Zeldy to gry totalne.

Wszyscy fani Zeldy: piszę to specjalnie dla was. Musimy stworzyć silny blok miłośników serii, bo inaczej zostaniemy zaszczuci. Połączmy siły i nie dajmy sobie wmówić, że Zelda to zwykła gra. „To nie ludzie, to wilki”.

Tu mały apel. Jeżeli nie grałeś nigdy w żadną część gier spod znaku TLoZ, nadrób zaległości. Najwspanialsze przeżycia możliwe do osiągnięcia dzięki konsoli zagwarantowane.

A tu próbka klimatu Twilight Princess – scena startowa przed samą grą. Muzyka niszczy. Klimat zabija. Mam nadzieję, że Nintendo nie zawiedzie fanów i dostarczy kolejną perełkę.


UPDATE: Udało mi się odnaleźć w sieci jeszcze kilka nowych fimów. Zapraszam po pierwsze do obejrzenia oficjalnego trailera. Poza tym porzedstawiam pięć krótkich filmików:

Film 1
Film 2
Film 3
Film 4
Film 5

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. kroji sie nowa 40 z famitsu i kolejna gra wszechczasow:-) btw ile dostal RE4 w famitsu? Bo imho to najlepsza gra obok Ocariny w ktora mialem przyjemnosc zagrac.

  2. Wind Waker też dostał 40/40. 🙂 chciaż IMHO nie zasługiwał :/ Gry doskonałe według famitsu to w kolejności: Zelda: Ocarina of Time, Soul Calibur, Vagrant Story, Zelda: Wind Waker, Nintendogs, Final Fantasy XII. co do RE4 – niestety nie pamiętam, ale oceny chyba nie miazdzyły. Chociaż gra zacna i to bardzo

  3. re 4 rewelacyjny, tam nie ma 5min gdzie gracz jest zostawiony sobie samemu i nie wie co robic/nudzi sie. . . Wind Waker – mam wrazenie ze szukanie skarabow mialo na celu rozciagniecie gry, ww obejtosciowo (questy, dunegeony itp) jest mniejsza niz ocarina. Teraz mecze sie z majora mask, frustracja pelna:-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here