Nie możemy się już doczekać piątej odsłony kultowej gry z zombiakami w roli głównej. Teraz Capcom ujawnił trochę informacji o swojej najnowszej produkcji. Większość faktów już znamy– pisaliśmy już o tym wcześniej, no ale teraz są to „oficjalne fakty” więc nie możemy o nich nie wspomnieć. Podano też ostateczną datę premiery (miejmy nadzieję, że już nic się nie zmieni w tej kwestii). Niestety w Resident Evil 5 zagramy dopiero 13 marca 2009 roku. Jest za to jeden plus. Jak twierdzi producent tytuł ten pojawi się w tym samym czasie na obydwu konsolach – Xbox 360 i Playstation 3. Co nas czeka w kolejnej odsłonie jednego z najlepszych survival-horrorów wszech czasów? W grze wcielamy się w Chrisa Redfielda byłego komandosa oddziału policji S.T.A.R.S teraz jako członek organizacji B.S.A.A zawitał na Czarny Ląd (tak, teraz już w 100% wiemy, że akcja RE5 dzieje się na tym kontynencie). Powodem wizyty naszego bohatera w Afryce jest kolejne „zagrożenie bioterorystyczne”, które zamienia ludzi i zwierzęta no cóż… w krwiożercze Zombie.

Do Chrisa dołącza czarnoskóra Sheva Alomar. Nowa partnerka Redfielda jest między innymi doskonały strzelcem. Capcom twierdzi, że tylko dzięki rozbudowanemu trybowi kooperacji naszych bohaterów rozwiążemy mroczną tajemnicę. Podczas rozgrywki będziemy mieli możliwość wcielenia się w obydwie postaci. Pojawi się także rewolucyjny dla serii RE tryb sieciowej rozgrywki w którym dwóch graczy będzie mogło wspólnie eksplorować afrykańskie miasto opanowane przez zombiaki. Niestety nawet słowem nie wspomniano o pecetowej wersji programu. Zapraszamy także do obejrzenia dzisiejszej galerii Resident Evil 5.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Do Chrisa dołącza czarnoskóra Sheva Alomar

    Mi wygląda na sexy babkę od Arabów, czy tam innego Izraela, a nie rdzenną mieszkankę Czarnego Lądu, ale to pewnie tylko mnie się tak wydaje 😉

  2. Znając życie wersja na X360 jest już gotowa albo będzie gotowa choćby i w grudniu, a przez to, że na ps3 panowie sobie nie radzą zbytnio z programowanie kodu premiera jest opóźniona do marca 2009. Szczerze mówiąc mogliby pójść śladami twórców AitD i wydać RE5 na konsole Sony w innym terminie niż na X0. Choć tak na prawde wiadomo, ze chodzi o marketing i wówczas mieliby z tego tytułu prawdopodobnie mniejszy zarobek gdyby tak uczynili. Ech, business is business.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here