Niedawno na stronie Entertainment Software Rating Board pojawił się nieznany wcześniej tytuł – Star Wars Battlefront: Elite Squadron, ze stajni LucasArts. Teraz już wiemy, że nie była to żadna pomyłka ze strony ESRB – taki tytuł faktycznie powstaje i ukaże się już jesienią tego roku, na PlayStation Portable i Nintendo DS.

Historia, którą poznamy w Elite Squadron ma opowiadać o konflikcie pomiędzy dwoma braćmi – klonami mistrza Jedi (czyżby jakaś inspiracja Metal Gear Solid?), o imponująco wyrafinowanych imionach: X2 (ten dobry, główny bohater) oraz X1 (ten stojący po ciemnej stronie mocy).

Jeżeli zaś o gameplay chodzi, to głównym atutem kieszonkowego Battlefronta ma być możliwość toczenia starć zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, podczas trwania tej samej misji. Nie będzie przeszkód, by zacząć zadanie na lądzie, a chwilę później wskoczyć do któregoś z wielu rodzajów latających wehikułów.

Główna różnica pomiędzy wersjami na PSP i DS-a będzie polegała na tym, że w tej pierwszej tryb gry wieloosbowej ma być dostępny nawet dla 16 graczy, podczas gdy konsola Nintendo obsłuży w danej chwili tylko 4 osoby. Poza tym, Elite Squadron na PSP ma dawać możliwość szczegółowego dostosowania do własnych upodobań uzbrojenia i aparycji postaci, którą ruszymy na podbój sieciowych rankingów. Na Dual Screenie będzie trzeba wybierać pomiędzy jednym z przygotowanych wcześniej modeli. Cóż, przy takiej ilości osób grających w multi i tak pewnie nie będzie problemu z odróżnianiem graczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here