Niedawno na łamach Valhalli pisaliśmy o rosnącym znaczeniu gier na takie urządzenia jak iPhone, czy iPad. Rynek ten to już 5 procent globalnego rynku elektronicznej rozrywki, a pozycję tę zyskał w zaledwie kilkanaście miesięcy. Nie możemy i nie powinniśmy ignorować tych trendów, a więc dziś przedstawiamy garść wieści o grach na te platformy. Zaczynamy od potentata na tym rynku, czyli firmy Gameloft, która ujawniła, że wkrótce w sieciowej dystrybucji pojawi się zacytujmy: wzorowana na japońskich grach fabularnych produkcja zatytułowana Eternal Legacy. Zwiastun tej produkcji możecie obejrzeć sobie poniżej.

W Eternal Legacy zagrają posiadacze iPadów, Iphone’ów oraz iPod Touch.To nie koniec wieści z tego żyznego poletka. Już 9 grudnia w sprzedaży pojawi się Infinity Blade. Kolejny roleplay. Gra została wyprodukowana przez ChAIR oraz… Epic Games. Tytuł ten działa na silniku Unreal Engine 3, a kosztować ma 5.99 USD. Materiał wideo tradycyjnie poniżej. To nie wszystkie wieści o firmie ChAIR Entertainment. Deweloper ten zdradził, że najprawdopodobniej w App store za jakiś czas ujrzymy grę Shadow Complex. Jak zapewne pamiętacie tytuł ten święcił swego czasu triumfy w usłudze Xbox Live Arcade.

Na koniec wracamy do Gameloftu i ich kolejnej gry. Gameloft często oskarżany jest o „wzorowanie się” na innych produkcjach. Cóż sami oceńcie, czy Shadow Guardian nie przypomina za bardzo przygód Nathana Drake’a. Wideo oczywiście poniżej.

Na mnie największe wrażenie zrobił Infinity Blade.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  • Nie mogę edytować :/Chodzi chyba o 9 grudnia, nie 9 września ?

   Zgadza się coś ostatnio wrzesień non stop mi chodzi po głowie nie wiem dlaczego. . .

  • Ta gra na UE3 mogłaby spokojnie wyjść na normalne konsole. Więc tak jestem pod wrażeniem.

   Swietna reklama X360 z tego bedzie – „grafika jak na telefonie”. Next-Gen istny 😛

 1. Jak ktoś ma Toucha/ iPhone’a/iPada , i jeszcze o tym nie wie – to polecam aplikację Epic Citadel – pokaz możliwości silnika UE3(darmowa w appstore)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here