Oto on! Dante Alighieri. Wybitny poeta pochodzący ze słonecznej Italii, filozof, polityk i człowiek, którego uznaje się za kodyfikatora języka Włoskiego. Twórca Commedia Divina – Boskiej komedii, jednego z najważniejszych dzieł zachodniej literatury. Tak wyglądał według pędzla Boticellego. A oto Dante od Electronic Arts. Ma na oko jakieś 2 metry wzrostu, mięśnie jak postronki i w ogóle to taki „muskularny wojownik” w sam raz do gry wideo. Dante ma też wielką kosę, którą… zakosił Panu śmierć. Zdobyczną broni potrafi wywijać nie gorzej od Nariko z Heavenly Sword, albo Kratosa z God of War. W ogóle Dante's Inferno jako żywo przypomina Boga Wojny. Pisaliśmy już zresztą, że będzie dużo akcji, kombosów i tak dalej. A teraz zapraszamy do obejrzenia najnowszego, filmowego zwiastunu z tej produkcji.

Ta urocza, eteryczna pani w materiale wideo to zdaje się Beatrycze? Nasz bohater rzeczywiście wywija tą kosą z wielką sprawą. W sukurs Dantemu przychodzi też pokaźnych rozmiarów krucyfiks. Z takim arsenałem możne przejść przez te przeklęte 9 kręgów piekła. No, a teraz oglądajcie i napiszcie czy podoba się Wam ten tytuł? Ja, muszę przyznać to szczerze mam dziwne odczucia w stosunku do Dante's Inferno – podobaja mi się projekty poziomów o piekielnych bestii, ale sama koncepcja gry już nie do końca. To chyba powinna być gra przygodowa… a może po prostu Ja się nie znam? No dobrze kosa w dłoń i do boju!

Zapraszamy także do dzisiejszej, premierowej galerii Dante's Inferno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

 1. Hmm nawet ciekawie wygląda piekiełko Dantego :). BTW. w tytule newsa jest błąd „z kamerę”, a powinno być „z kamerą”. 🙂

 2. Zrobili z TAKIEGO tytułu slasher? Rąbankę dla upośledzonych? Jak dla mnie największy zawód jak SW:FU. TAKI TYTUŁ. . . przepadł!

  • Zrobili z TAKIEGO tytułu slasher? Rąbankę dla upośledzonych? Jak dla mnie największy zawód jak SW:FU. TAKI TYTUŁ. . . przepadł!

   Przepraszam, a czego ty sie spodziewales? RPG? A moze gry pokroju End war, i wydawania komend glosowych?

 3. Ogólny pogląd nie jest zły, jednak nazywanie tego Dante’s Inferno to przesada. Uważam, że lepszym zabiegiem byłoby nazwanie tego po swojemu, a znającym literaturę graczom dawało by niezłą frajdę odnajdywanie pewnych nawiązań do Boskiej Komedii. Motyw z krucyfiksem u mnie wywołał na twarz raczej uśmiech :DPonadto Śmierć trochę widać zardzewiał przez lata skoro dał się byle leszczowi tak szybko załatwić. Potworki na końcu wyglądają trochę plastusiowo, nie wiem czemu. Samo zakończenie dość zabawny motyw, mój pseudonim to akronim od zwrotu „Go to hell”.

 4. Generalnie bardzo fajne. Wynaturzone, ciekawe i niestandardowe potworki na końcu, z całą pewnością najlepsze w całym intro. Generalnie wizja piekła mi siadła. Szkoda tylko że gatunek gry nie. . .

 5. Ładna wizja piekła ale naprawdę żeby z Dantego Alighieri zrobić Conana z kosą to trzeba coś brać mocnego i to dożylnie. Gra mi się podoba, ale to na czym bazuje lub raczej żeruje już nie. Żenada. Potem dzieci w szkole będą mówić, że Dante Alighieri to wojownik piekieł. Wystarczy że już Nike kojarzy im się tylko ze sportowym obuwiem.

 6. A co Wy chcieliście żeby w grze biegać i zwiedzać piekło. Że niby nic nie mordujemy, żadnych potworów? Przecież to by nie przeszło, zabijanie musi być, bez zabijania to można jakieś tam ambitne tytuły robić, którym ludzie od marketingu nie wróżą sukcesów, dlatego takich EA nie robi. Wyluzujcie i przygotujcie się na porażkę roku. To niemalże pewne, że ta gra nie dorośnie do oczekiwań jej stawianych. . .

 7. Mnie cieszy że to wychodzi 😀 bo. . . . zobaczyć na pokazie konsternację zmieszaną z obrzydzeniem widniejącą na twarzy pana O. S któremu walił się w psychopatycznej główce światek gier wideo – bezcenne.

  • bardzo dziwna gra

   Mnie cieszy że to wychodzi 😀 bo. . . . zobaczyć na pokazie konsternację zmieszaną z obrzydzeniem widniejącą na twarzy pana O. S któremu walił się w psychopatycznej główce światek gier wideo – bezcenne.

   Kto to jest pan O S?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here