Okami, gra oparta na japońskiej mitologii i wierzeniach, w której gracze wcielają się w boga-słońca, uwięzionego w ciele wilka, trafiła na półki amerykańskich sklepów. Niestety, posiadacze PlayStation 2 w Europie poczekają jeszcze ładnych kilka miesięcy, zanim będą mieli okazję w nią zagrać – premiera na naszym kontynencie planowana jest na luty przyszłego roku!

Tytuł tworzony przez zespół pierwotnie odpowiedzialny za Viewtiful Joe, niezmiernie popularną grę platformową, charakteryzuje się wieloma nowatorskimi elementami rozgrywki. W czasie przemierzania wielkich i skomplikowanych map, gracz posługiwać się będzie m.in. specjalnym pędzlem, dosłownie malując na ekranie to, co chce zrobić. Poza tym do walki używa się… japońskich regaliów cesarskich!

Maźnięcia pędzlem pozwalają na budowę mostów, podpalanie lub zamrażanie wrogów czy wręcz sadzenie drzew w miejscu, gdzie stoi wróg. Trudno to opisać własnymi słowami, dlatego zalecamy zapoznanie się z materiałami wideo.

Większość serwisów przyznała okami niemal maksymalne noty. Japoński magazyn Famitsu przyznał jest 39/40 punktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. tez jakos strasznie nie przepadam za japonskimi gierkami ale trzeba przyznac ze klimat(przynajmniej grafiki) zaprezentowany w Okami jest bardzo ciekawy i oryginalny

  2. Do czasu europejskiej premiery będę testował wersję „oryginalną inaczej” (właśnie się zasysa). Bawiłem się już wersją japońską i choć nic nie rozumiałem (historia jest rozbudowana) to artystycznie zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Recenzja na gamespocie potwierdza moje graniczące z pewnością przypuszczenie, że to będzie hicior.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here