Protoplastę obecnych strzelanek FPS można ściągnąć z sieci za 800 Microsoftowych punktów, lub inaczej mówiąc 10 $. Gra zawiera zarówno tryb single player jak i multi player, w którego skład wchodzą deatchmatch oraz co-op umożliwiający zabawę maksymalnie czterem graczom. Dodatkowo DOOM został wzbogacony o dźwięk w systemie 5.1, tryb 1080i, statystyki oraz popularne achievementy.

W przyszłości Microsoft szykuje dla wielbicieli starej szkoły równie ciekawe pozycje. Do Arcede’owej oferty dołączą niebawem Lumines Live!, Contra, Gyruss, Street Race NYS, Mutant Storm Empires, Small Arms, Totem Ball, Defender, Heavy Weapon, Assault Heroes oraz Sensible World of Soccer – kultowy football, który debiutował na leciwej Amidze.

Xbox Live Arcade – wirtualny serwis, za pośrednictwem którego gracze z całego świata mogą wypróbować proste, staroszkolne gry, okazał się ogromnym sukcesem Microsoftu. Niewątpliwie kluczem do sukcesu okazała się prostota obsługi serwisu oraz biblioteka dostępnych tytułów. Każdą grę można przed zakupem sprawdzić, ściągając wersję trial. Jak podaje Microsoft, gry dostępne w ofercie Xbox Live Arcade do marca 2006 roku zostały pobrane 3 miliony razy. Do najczęściej ściąganych tytułów należą UNO, Geometry Wars, Zuma czy niedawno udostępniony Street Fighter II: Hyper Fighting.

Microsoft podaje, że do końca 2006 roku w ofercie Xbox Live Arcade znajdzie się 50 gier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. @baronikJa grałem nawet troche na touch padzie na brata laptopie to jest dopiero cierpienie :D@topicMoże Sony zrobi coś żeby móc ściągać za kase gry z PSX to byłby dopiero pogrom XLA 😀

  2. baron: ale większość gier fpp robionych na konsolę jest tak skonstruowana, że pad nie przeszkadza a myszka wcale do szczescia nie jest koniecznie potrzebna. Przecież w Q4 na Xboxie nikt nie będzie grał 😉

  3. no ja bym się w Q4 bał grać, za drogi mam TV żeby ryzykować 🙂 a pad w FPP to kwestia przyzwyczajenia i dobrego ale nienachalnego autotargetingu. Oczywiście, nie ma szans by uzyskać taką precyzję i szybkość reakcji jak na myszce, ale grać się da spokojnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here