Kto miał ZX Spectrum? Dziękuję. A kto pamięta gierkę Scuba Diver? Jedna osoba na całym świecie? I to nie jestem ja? No, nieważne. Słuchajcie, nadchodzi zaawansowany symulator przygód płetwonurka. Cieszycie się?

OK, składam oficjalny protest przeciwko grom opartym o wydarzenia D-Day. Rozumiem, że to było bardzo ważne wydarzenie i podziwiam wszystko, czego dokonali tam dzielni alianci, ale na Boga – wojna toczyła się też na innych frontach! Może tak ktoś zrobiłby grę o Powstaniu Warszawskim? Tylko błagam, niech to nie będą twórcy Mortyra 😉

Wracając jednak do tematu – gra 1944 D-Day: Operation Overlord będzie jedną, wielką symulacją bitwy o fortecę Europa, tym razem stworzoną przez Frantic Games. Oparta o silnik Reality Engine strzelanka pierwszoosobowa ma nam pozwolić się wcielić w jednego z 200 000 żołnierzy (sami wybieramy), biorących udział w normandzkim lądowaniu i samemu zadecydować o tym, gdzie będziemy walczyć. Trzeba przyznać, że takie podejście do tematu jest interesujące – miejmy tylko nadzieję, że zarówno grafika, jak i sztuczna inteligencja przeciwników będzie stała na wysokim poziomie.

Na razie nie wiadomo, kiedy Operation Overlord trafi do sklepów, ale trzymamy kciuki, aby było to już niedługo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here