Lionhead Studios, razem z kultowym twórcą gier Peterem Molyneux zostało niedawno zakupione przez Microsoft. Nietrudno więc się domyślić, że Fable 2 będzie exclusivem na systemy firmowane przez giganta z Redmond.Fable 2 podąża przetartą ścieżką pierwowzoru. Główny nacisk idzie na kreację bohatera, który będzie się dynamicznie zmieniał. Każdy uczynek, dobry bądź zły, wpłynie na sposób postrzegania przez wirtualnych mieszkańców Albionu waszej postaci w grze i na wygląd waszej postaci. Starzenie, zmarszczki, siwizna i reumatyzm mogą być głównymi adwersarzami podczas przygody z Fable 2.

Przy okazji pierwszego Fable nie udało się autorom wprowadzić w życie wszystkich swoich pomysłów. Molyneux obiecywał, że wszystkie postaci w grze będą się starzeć, że drzewa będą rosły w czasie rzeczywistym, że struktura świata będzie całkowicie otwarta. Jak wyszło wiadomo. Po szumnych zapowiedziach Fable okazała się dość oryginalnym RPG z fajną, głęboką kreacją głównej postaci, ale niewiele ponadto.

Akcja Fable 2 rozgrywa się w Albionie, 500 lat po wydarzeniach z jedynki. Świat gry zupełnie się zmieni- dojdzie broń palna i nowe zdobycze techniki. Peter Molyneux nakręca: „Niektórzy gracze będą zszokowani ilością rewolucyjnych pomysłów, jakie uda nam się zrealizować w Fable 2”. Czcza gadanina? Znając Piorka może być różnie. Gra będzie na pewno mroczniejsza od pierwowzoru i dużo dłuższa. Mam nadzieję, że pożegnamy niewidzialne ściany i chodzenie korytarzami. Oblivion pokazał jak powinien wyglądać świat nowoczesnych RPG.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Jak by sie starali w gusta wszystkich nie trafia. . . Ale maja potencjal i moga stworzyc bardzo dobra hybryde. . . Bede czekal ze zniecierpliwieniem na wersje PC’towa 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here