Zaczął się sezon ploteczek dla których wspaniałą pożywką były ubiegłotygodniowe targi elektronicznej rozrywki E3 2008 w Los Angeles. Przedstawiamy dwie najbardziej gorące! To jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale Resident Evil 5 pojawi się najprawdopodobniej nie tylko na konsolach Xbox 360 i Playstation 3. W wywiadzie dla Kotaku podczas targów E3 2008 w Los Angeles prezes amerykańskiego oddziału Segi, pan Simon Jeffery wspomniał o piątej odsłonie kultowego survival horroru właśnie na Wii. Oczywiście kiedy dziennikarze zaczęli drążyć temat – poprosili między innymi o komentarz przedstawiciela Capcomu usłyszeli, że „nie ma takiej możliwości”. Także sam Simon Jeffery wycofał się ze swojego oświadczenia. Biorąc pod uwagę, że w niedalekiej przyszłości posiadacze Wii zagrają w Dead Rising to kto wie… ogromna rzesza posiadaczy stacjonarnej konsoli Nintendo to łakomy kąsek dla producenta.

Druga informacja jest jeszcze bardziej ciekawa. Otóż Nintendo i Rockstar oprócz oficjalnie zapowiedzianego na konferencji Nintendo DS’owego Grand Theft Auto: Chinatown Wars podobno w zaciszu gabinetów przyklepują już umowę na GTA dla Nintendo Wii. Gra miałaby się pojawić dopiero w przyszłym roku i działać na nieco zmodyfikowanym silniku graficznym GTA: San Andreas – tym samym, który został wykorzystany w wersji gry na Playstation 2. Oczywiście biorąc pod uwagę, że konsola Nintendo jest potężniejsza od poczciwej „czarnulki” oprawa wizualna przeszłaby szybki lifting.

Czy to tylko pobożne życzenia? Zbyt piękne aby było prawdziwe? Plotki krążą, a skoro już zimą zagramy w Chinatown Wars to dlaczego GTA miałby nie ukazać się także na Wii? Biorąc pod uwagę bazę użytkowników tej konsoli to taki ruch ze strony wielkiego „N” i Rockstara byłby jak najbardziej sensowny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Biorąc pod uwagę bazę użytkowników tej konsoli to taki ruch ze strony wielkiego „N” i Rockstara byłby jak najbardziej sensowny.

    Nic dodać nic ująć, po prostu trzeba poczekać. Przy tej ilości Wii w gospodarstwach sukces finansowy gwarantowany. No i z pewnością, jak zauważył kaczuch, jakieś mini gierki dodatkowo wrzucone do gry jeszcze bardziej podniosą wyniki sprzedaży 🙂

  2. No i z pewnością, jak zauważył kaczuch, jakieś mini gierki dodatkowo wrzucone do gry jeszcze bardziej podniosą wyniki sprzedaży 🙂

    hahaha punkt dla Ciebie 😛 🙂

  3. Jeśli spodziewasz się grafiki z PS3 to na pewno się zawiedziesz ale jeśli spodziewasz się świetnej zabawy to masz na to spore szanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here