Trochę ciężko w to uwierzyć, ale pierwszą pozycją, na której zarobiono miliard dolarów nie jest ani World of Warcraft ani The Sims ani żadna ze sportowych gier Electronic Arts. To firma Activision mogła z dumą ogłosić, że niewyobrażalną (przynajmniej dla piszącego te słowa) sumę miliarda dolarów zarobił Guitar Hero III: Legends of Rock. Udało mu się tego dokonać za pomocą dodatkowych utworów, które w zasadzie co tydzień pojawiają się na usługach sieciowych Sony i Microsoftu. Do tej pory sprzedano ich aż 21 milionów. Jednocześnie gracze udostępnili 141 tysięcy własnych nagrań. Niezależna firma badawcza Nielsen ogłosiła, że twórczość artystów pojawiających się w Guitar Hero cieszy się średnio 15% wzrostem zainteresowania-sprzedaży.

Znów więc rekord jest odrobinę naciągany, ale sukcesu Guitar Hero z całą pewnością nie można odmówić. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu studio Neversoft ogłosiło dziś, że rozstaje się z serią Tony Hawk. Prace nad tym tytułem przejmie inny deweloper. Neversoft skupi się zaś na Bohaterze Gitary. Według ich zapowiedzi wkrótce mamy się doczekać kolejnych odsłony serii.

Na zakończenie newsa chcielibyśmy oczywiście pogratulować wszystkim pracownikom Neversoft. Brawa na pewno im się należą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. tak to jak wlicza sie w to DC to moze policzymy ile blizzard zarobil na wowie od czasu premiery ?? Hmm na stan dzisiejszy zarabiaja okolo 88mln $ MIESIECZNIE na samych kontach a hmm ile juz czasu na rynku jest ?? Dosc dlugo 😛 no to policzyc te wszystkie lata miesiace, miesieczne abonamenty + sprzedane same gry i dodatki to mysle ze zadna firma tyle kasy nie zarobila i nie zarobi 🙂

  2. Też uważam, że WoW zjadłby GH na śniadanie, ale pewnie nie ujawnia informacji ile na nim zarobili. A ten miliard to jest obrotu czy przychodu netto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here