W chwili obecnej nie znamy daty premiery nowego PGR. Jego trzecia część wciąż jest popularna na Xbox Live. Nie przeszkadza to jednak autorom tego tytułu, nęcić nas informacjami dotyczącymi nowości, które znajdziemy w czwartym już Project Gotham Racing.

Najważniejsze z nich, dotyczą zmian jakie wprowadzono na trasach oraz w sposobie symulowania zmiennych warunków atmosferycznych. Przed każdym wyścigiem zobaczyć mamy swego rodzaju intro wykonane w stylu dokumentów telewizyjnych, z lektorem opisującym najważniejsze cechy danej trasy. Do tego dochodzi pewne ‘ożywienie’ samych wyścigów. Nad naszymi głowami latać mają śmigłowce transmitujące starcia kierowców wyścigówek. Do tego dojdą, rozmieszczone po bokach trasy, wozy transmisyjne, oraz tłum żywo reagujących kibiców. Ci ostatni wraz z postępami dokonywanymi w grze, założą ubrania z wybranym przez nas logo a nawet zaczną machać flagami naszego kraju. Nie wiemy natomiast czy będą uciekali przed kaprysami pogody – drugą z najważniejszych zmian opisywanych w nowym OXM.

Według twórców gry, pojawi się w niej mechanizm nazwany „Extreme weather” oferujący takie smaczki jak brudząca się karoseria aut czy rozpryskiwanie strug wody spod kół samochodów. W przypadku włączenia kamery ukazującej widok z wnętrza wyścigówki, zobaczymy ruszające się wycieraczki, ścierające padający deszcz a nawet obladzanie się przedniej szyby, przy wyścigach odbywających się w niskiej temperaturze.

Ucieszyć powinna nas wieść o wielu nowych autach oraz świeżych trasach. Wiemy, że w PGR 4 znajdziemy takie cuda motoryzacji jak Corvette Sting Ray (63), Maserati 250F (54) czy nowoczesne Ferrari 599 GTB Fiorano. Tymi i wieloma innymi pojazdami, ścigać będziemy się na ponad dwustu trasach rozłożonych mniej więcej po równo na dziesięć różnych lokacji. Ostatnie zapowiedziane już nowości, które powinny znaleźć się w grze to zwiększenie „dynamiki” wirtualnego kierowcy, który powinien ruszać się we wnętrzu pojazdu a nawet reagować na nasze zwycięstwo. Po uderzeniu w ścianę wzrok naszego zawodnika przez chwilę będzie niezbyt ostry a przy dużych prędkościach kamera śledząca nasze auto będzie się trzęsła. Zmianie ulegnie również system przygotowywania wyścigów sieciowych poprzez usługę Xbox Live. Ma on być wzorowany na rozwiązaniu znanym z Halo 2. Zapowiadają się więc kolejne solidne wyścigi na konsolę Microsoftu. Jeśli macie Xboxa 360 a nie znacie tej serii, to zapraszamy do naszej recenzji Project Gotham Racing 3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. PGR 3 poza fajnym modelem jazdy nie miał za wiele do zaoferowania. Gra banalna i nudna na dłuższa metę. Bardziej mnie wciągnąl Gran Turismo, Burnout i FlatOut 2 choc wiem ze te dwie ostatnie to trochę inne gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here