Od kilku dni zachodnie media poświęcone szeroko pojętej elektronicznej rozrywce mówiąc obrazowo wstrzymywały oddech w oczekiwaniu na dzisiejszą „wielką zapowiedź” Sony dotyczącą marki Playstation. Oczekiwano, że będzie to zapowiedź obniżki cen Playstation 3. Okazało się to oczywiście nieprawdą (Sony kolejny raz zdementowało plotki o spadku cen PS3). Co więc jest tą wielką zapowiedzią? Tajemnicę wyjawił jeden z pracowników Sony, pan John Koller z działu „Hardware Marketing”, który oświadczył, że już 1 kwietnia konsola Sony Playstation 2 będzie oferowana w Stanach Zjednoczonych w cenie… 99 dolarów. Tak więc mamy jednak jakąś obniżkę związaną z marką Playstation. Według Kollera niska cena PS2 sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zacytujmy:…dołączyć do zabawy.

Pan z Sony nie omieszkał przy okazji wspomnieć o ogromnej bibliotece gier na PS2 (ponad 1900 tytułów), nadchodzących hitach – np. Ghostbusters, MotorStorm Arctic Edge i Guitar Hero: Metallica. No i w ogóle rozpływał się, że z takim „kontentem” jest to świetna opcja dla całej rodziny, która może pograć wspólnie na przykład w Rock Band, Buzz!, albo używać Playstation 2 jako odtwarzacz DVD lub CD.

Czyli mamy starą śpiewkę, trochę chwalenia się (jest czym to fakt) plus próba wbicia szpilki, a raczej wyrwanie kawałka tortu z rynku „casuali” na którym króluje Wii. Pewnie Reginald Fils-Aime z amerykańskiego oddziału Nintendo przestał na chwilę tarzać się w kopcach zielonych banknotów. W końcu nie można tarzać się i śmiać jednocześnie. A mówiąc poważnie. Trochę szkoda, że ta „wielka zapowiedź” nie była związana z Playstation 3.

Mimo, że darzymy Playstation 2 ogromnym szacunkiem i sentymentem, a każda obniżka ceny zawsze cieszy to czujemy jednak lekki zawód.

Aktualizacja: SCEE (Sony Computer Entertainment Europe) także zapowiedziało (w oświadczeniu prasowym) obniżkę cen PS2 w Europie do 99 euro, choć rzecznik prasowy SCEE… nie potwierdził tej informacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

17 KOMENTARZE

 1. Jakby tak ps3 kosztował 99$. . . wielka szkoda, że tak to wygląda a nie inaczej. Teraz to PS2 jest na prawdę tanie. Jeśli dolar jeszcze spadnie będę mógł o nim pomyśleć:)

 2. Jak ja kocham ten przelicznik z 1$ do 1 euro. Chyba panowie z Sony (jak i reszta świata) nie zauważyła, że na indeksach giełdowych wartości tych walut mocno się różnią. . . Odnośnie samej obniżki, może tylko dojść do tego, że PS2 prześcignie PS3 w sprzedaży. Trzeba było nie robić takiego drogiego ustrojstwa, żeby potem odwoływać codziennie plotki na temat obniżek.

  • Sony nic nie zapowiadało. To Kotaku narobiło szumu.

   A niby czemu napisałem to co napisałem w cudzysłowiu ?;)Od kilku dni zachodnie media poświęcone szeroko pojętej elektronicznej rozrywce mówiąc obrazowo wstrzymywały oddech w oczekiwaniu na dzisiejszą „wielką zapowiedź”

 3. Co za świetna informacja , dzięki tej obniżce miliony ludzi pozna czar PS2! Ja już swoją konsolkę mam,ale dla mas to jest lepsza informacja niż obniżka ps3, zresztą obniżka ps3 miała być z 400 na 300 $ więc to i tak żaden szał z bardzo drogiej na drogą.

  • . . . zresztą obniżka ps3 miała być z 400 na 300 $ więc to i tak żaden szał z bardzo drogiej na drogą.

   No ja bym wolał kupić drogą konsolę niż bardzo drogą.

 4. Łooo! Świat elektronicznej rozrywki zatrząsł się w posadach. Sony nawiązuje walkę z agresywną polityką cenową Microsoftu 😉

 5. Ale tej obniżki z 400$ na 300$ nikt w Polsce nie odczuje – 300$, czyli u nas 300 euro, czyli koło 1400zł ;] Dziwne, że jeszcze w górę nie poszyło Ps3 przez ten kurs (pewnie niedługo), Xbox już od jakiegoś czasu u nas jest droższy.

 6. dziś byłem przypadkiem w avansie i tak koło siebie stały PS2 450zł i PS3 ~1200zł. Tak się zastanawiałem przez chwilę czy jest sens brać PS2. . .

 7. Przelicznik 1 dolar = 1 euro powinien być prawnie zabroniony w Europie. Właśnie przez takie bzdury tak ciężko jest dogonić stany.

 8. No niestety wzrosła – czyli ewentualna obniżka do 300$ ( u nas euro) zapewni nam cene niewiele mniejszą niż to co już mieliśmy :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here