Steve Prentice z firmy Gartner ostrzegł na expo promującym bezpieczeństwo systemów informatycznych w Sydney w Australii, że przestępcy mogą wykorzystać moc obliczeniową konsoli do niecnych celów, głównie jako serwery internetowych botów.

„SONY sprzeda miliony konsol i wszystkie będą on-line” – powiedział Prentice. „Konsole mogą być wykorzystane do rozsyłania trojanów, ale równie dobrze hakerzy mogą wykorzystywać ich moc obliczeniową do rozszyfrowywania kodów zabezpieczeń” – dodał.

Gartner nie cieszy się jednak zbyt dobrą opinią wśród osób orientujących się nawet średnio w temacie bezpieczeństwa IT. Firma sugerowała niedawno, że duże korporacje powinny zabraniać pracownikom używania iPodów i dysków USB, gdyż mogą one być używane do wynoszenia ważnych danych. Gartner ostrzegał także przed używaniem kamer internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Jesu, ale ci ludzie mają nastrane. Jak wyszła PS2 to niby Saddam kupił kilka tysięcy sztuk żeby chipy w rakietach zamontowac. Wymyślą wszystko żeby się tylko sprzedało.

  2. Ee przesadzają, kompy też mogą być, jak wyprodukują odpowiednie hb to nawet psp, idąc dalej to jeden komp na całe usa to za dużo. . . ech. . . a i podów i urządzeń do danych na usb to powinno się zakazać, bo do pracy idzie się pracować a nie ściągać mp3/dane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here