W okresie 22-28 stycznia 2007, PlayStation 3 znalazło w Japonii jedynie 20.000 chętnych. W tym samym czasie po Wii sięgnęło 80.000 osób, a po starszą PlayStation 2 – 21.000 osób. W całym miesiącu sprzedało się ogólnie 400.000 Wii oraz 150.000 PlayStation 3. Takie wyniki nie mogą być zadowalające dla zarządu SONY, tym bardziej, ze w Japonii ich konsole zawsze sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.

Prezes wydawnictwa Enterbrain (wydawca między innymi magazynu Famitsu), Hirokazu Hamamura, uważa, że w tej sytuacji musi nastąpić obniżka ceny next-gena SONY i spodziewa się jej pod koniec roku – wtedy również ma nastąpić wysyp świetnych gier na PlayStation 3. Dodaje jednak, że PlayStation 3 nie dogoni Wii, które „zawsze będzie na pozycji lidera”.

PlayStation 3 wystartowało w Japonii 11 listopada. Od tego czasy SONY zdołało sprzedać 614.000 konsol. Nintendo natomiast od 2 grudnia wygenerowało sprzedaż rzędu 1.4 milionów Wii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. tak tylko sprzedaż Wii kiedyś się zatrzyma powiedzmy na 40 mln, a PS3 będzie dalej się sprzedawało i znowu zyska ponad 100 mln użytkowników

  2. Sraty pierdaty „opalen”, „grzechu” ma racje podniecenie wiilotem wkońcu się zatrzyma a PS3 będzie oferował piękniejsze gry i owiele grywalne. Tak! jestem prorokiem i z wykształcenia ekonomistą, dyntystą i optymistą :D:D:D:D:D:D:D:D. . . . 😛

  3. No to było by to ciekawe połączenie nextgenowej grafy z nextgenowego wiilota, ale nie prędko będzie nowa konsola 7ak. Jestem prorokiem 😛

  4. -=Siemqa all=- co dopiero się zalogowałem 😉 . No cóż chodz nitendo wii jest bardziej sprzedawany to ps3 i tak znajdzie swoich fanów . Ja np. mam ps1 ps2 ,a jako konsolowy maniak z czasem i kupie sobie ps3 😉 . Niedługo się okaże która konsola będzie najlepsza czy nitendo wii , ps3 ,a może xbox 360 to sie niedługo okaże . . .

  5. W sumie w ogole mnie to nie dziwi, po pierwsze Wii jest znacznie tansze, a po drugie na PS3 obecnie nie ma ciekawych gier ktore zainteresowały by japonczykow. Po prostu konsola Sony musi poczekac na odpowiedni tytuły. PS. Taka ciekawostka, najbardzije wyczekiwane gry w Japonii od miejsca 1 do 4 to pozycje na PS3 (FAMITSU). . . chyba nie trzeba tego komentowac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here