Według firmy badawczej Media Create najlepiej sprzedającą się konsolą w Japonii w okresie między 26 maja – 6 czerwca była Playstation Portable od Sony. Nintendo DS musiało zadowolić się trzecim miejscem. Nintendo pozyskało o ponad 30 tysięcy klientów mniej od swojego rywala. Drugą pod względem sprzedaży konsolą (i najpopularniejszą wśród stacjonarnych) było Wii. Przewaga wielkiego „N” nad konkurencją jest jak zwykle ogromna. Sony Playstation 3 nie dobiła nawet do 10 tysięcy sprzedanych sztuk. Jak tak dalej pójdzie to Playstation 2, które zakupiło tylko 1800 osób mniej wysunie się na prowadzenie. Ciekawe czy przyszły tydzień pokaże jakiś znaczący wzrost sprzedaży PS3. W końcu na rynku pojawi się Metal Gear Solid 4, który miał pociągnąć sprzedaż nowej konsoli Sony. Xbox 360 jak zwykle na szarym końcu z marnym wynikiem poniżej 2 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Warto też przypomnieć jaką „bazę” posiada w Japonii każda z konsol stacjonarnych. Według analityków Media Create najwięcej jest Playstation 2, która może pochwalić się 21 milionami zadowolonych użytkowników. Nintendo Wii posiada trochę ponad 6 milionów Japończyków. Na PS3 zdecydowało się do tej pory nieco ponad 2 miliony graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Xboksa 360 ma tylko 0.5 mln miłośników gier wideo

Poniżej pełne zestawienie wyników sprzedaży za okres 26 maja – 6 czerwca według Media Create:

Sony PSP 71,986 (tys sztuk)
Nintendo Wii 50,851
Nintendo DS 38,355
Sony PS3 9,169
Sony PS2 7,203
Microsoft Xbox 360 1,959

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Jak wyjdzie MGSik, to się rzucą, tak, że nic nie zostanie. :DA jak znam życie, to wyjdzie DS Ultra Slim & Bright z dwoma stylusami w zestawie i Nintendo odzyska tron. . .

  2. Przepraszam że troszkę z poza tematu – ale to chyba istotny moment. Na allegro jest więcej ofert w dziale PS3 niż Xbox360. Przełom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here