Nie mogłem opuścić tej informacji, którą podaje serwis parkiet.com oraz gielda.onet. Według tych źródeł najnowsza gra od CD Projekt RED sprzedaje się bardzo dobrze i od dnia premiery, czyli 17 maja do tygodnia kończącego się 21 maja globalnie sprzedało się już 212 tysięcy egzemplarzy Zabójcy Królów. Najwięcej klientów zanotowano w Azji i Europie (167 tys), a 45 tysięcy zakupili gracze z obu Ameryk. Tak więc wszystko cacy? Nie do końca. Zacytujmy fragment z parkiet.pl oraz z gielda.onet:

Jak informuje na swoich stronach internetowych serwis VGChartz, monitorujący światowy rynek gier komputerowych…

I tu kończy się bajka. Poważne serwisy biznesowe nie powinny cytować jedną z największych blag Internetu, czyli „dane” VGChartz. Panom od biznesu z onetu i parkietu polecamy przeglądarkę Google i hasło „VGChartz controversy”, a co tam! Podamy nawet adresik.

Jest jednak ciekawa informacja dotycząca sprzedaży Wiedźmina 2 w naszym kraju. Bardzo pozytywna i co najważniejsze prawdziwa. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w trzy dni od premiery rozszedł się w 56 tysięcznym nakładzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Ciemnej masie wcisną wszystko mówię o tych serwisach. Wszyscy co się troszkę grami interesują wiedzą ile warte jest vgchartz. warte tyle co g. Kapitan Picard ma rację 😉

  2. Na milion to trzeba bedzie poczekac jeszcze z rok pewnie, ale na Steamie Wiesiek to jedna z najlepiej sprzedajacych sie pozycji, wiec chyba nie jest zle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here