Analitycy z firmy Enterbrain (będącej między innymi wydawcą magazynu Famitsu) podali do publicznej wiadomości, że konsola Nintendo Wii przekroczyła w Japonii pułap sześciu milionów sprzedanych egzemplarzy. Około dwóch milionów posiadaczy konsoli Nintendo zakupiło już Wii Fit i nic nie wskazuje, że ten trend zmieni się w najbliższym czasie. Globalnie niepozorne Wii osiągnęło już 25 milionów sprzedanych egzemplarzy. A wracając do Japonii. Wydaje się, że rynek nie został jeszcze zagospodarowany w dostatecznym stopniu. Dla porównania Sony Playstation 2 posiada w Japonii ogromną, ponad 20 milionową bazę graczy.

Jak widać Nintendo wygrywa z konkurencją i zarabia na jednym z najważniejszych dla konsol, japońskim rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

 1. Niedługo rynek przesyci się Wii, tak jak teraz ma to miejsce z DS, i pozostałe current- geny wezmą kawałek tortu 🙂

  • Niedługo rynek przesyci się Wii, tak jak teraz ma to miejsce z DS, i pozostałe current- geny wezmą kawałek tortu 🙂

   tak się mówi od roku. i co? I lipa, nadal Wii wygrywa. takie teksty to gadka fanboyów i pseudoekspertów konkurencji. Reszta kupuje.

   • tak się mówi od roku. i co? I lipa, nadal Wii wygrywa. takie teksty to gadka fanboyów i pseudoekspertów konkurencji. Reszta kupuje.

    cieszą się pewnie, że ochłapy ze stołu chociaż dostaną ? 😀 buhaha

 2. innowacyjność zwycięża! co do inny konsol to z czasem pewnie zaczną się trochę lepiej sprzedawać niż teraz np PS3 nie ma za dużo ciekawych gier ale jak one wyjdą MGS4, Resident i inne to plej trochę odrobi do konkurencji, aczkolwiek narazie do xboxa360 brakuje mu prawie 6mln szt. a co dopiero do Wii. . .

 3. Wii nie kupują tylko typowi gracze, lecz ludzie w starszym wieku. Dlatego nigdy ta konsola nie przestanie się sprzedawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here