Tydzień między szóstym a dwunastym październikiem obfitować będzie kilkoma premierami o naprawdę dużej wadze – nawet u nas, choć Xbox 360 oficjalnie dostępny jest na rynku już od piątku. Tymczasem na świecie lada moment ukażą się następujące gry:

Gears of War – Tym, czym Quake był dla PC, tym Gears of War ma być dla Xboxa 360. Strzelanka z perspektywą z pierwszej osoby używa nowego wcielenia doskonałego silnika Unreal Engine, co oznacza mniej więcej tyle, że wirtualny świat będzie powalał. Gra jest jednak niezmiernie brutalna, dowodem czego są problemy z jej dystrybucją w niektórych sklepach w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Premierę poprzedziła potężna kampania reklamowa, skierowana głównie do mediów internetowych; były trailery z licencjonowanymi piosenkami, pokaźne imprezy w Hollywood… Teraz pozostaje zagrać!

Call of Duty 3 – Kontynuacja epickiej symulacji żołnierza w najważniejszych bitwach II Wojny Światowej to zarówno ważna okazja dla graczy, jak i interesujący moment dla nas, albowiem w grze pojawią się polscy żołnierze. W pierwszym rzucie gra trafi na PlayStation 2, Xboxa i Xboxa 360. Ta ostatnia wersja będzie z pewnością najciekawsza, choć równocześnie nieco szkoda, że na porównanie z PlayStation 3 trzeba będzie poczekać, choć samą grę można już nabyć. Przypominamy, że CoD 3 ma również trafić na Nintendo Wii, choć w tym wypadku innowacyjność nie polega na efektach graficznych, ale nowym sposobie sterowania za pomocą Wii-mota.

Viva Pinata – Jedna z najbardziej oryginalnych gier ostatnich lat, skierowana praktycznie do każdego. Sprawdź się w roli hodowcy wirtualnych piniat, czyli papierowych zwierzaków. Tytułowi towarzyszy naprawdę ładna i pozytywna zarazem grafika. Idealny tytuł dla tych wszystkich, dla których brutalna walka w sieci czy tysiące wybuchów na ekranie to nie priorytet.

Tony Hawk’s Project 8 – Szturm Tony’ego trwa – tym razem na niemal wszystkie konsole pod słońcem. O ie pod względem grywalności niewiele da się wymyślić, o tyle wizualnie gra wspina się na wyżyny. Otoczenie i postaci wyglądają ślicznie, choć oczywiście raczej w wersji na Xboxa 360, niźli konsolach starszej generacji, jak PlayStation 2 czy Xbox. Tymczasem na Nintendo DS ciągle zbliża się Downhill Jam – niby też o deskach, a jednak zupełnie inna gra.

Guitar Hero II – Wielki hit ostatnich lat powraca. Znowu będzie można wziąć do ręki skrzyżowanie niewygodnego joypada z brzydką gitarą, i udawać, że gra się super solówki z najrozmaitszych mega hitów. Zaporowa cena sztucznej gitary raczej blokuje możliwość rozpostarcia skrzydeł domorosłym gitarzystom z Polski, ale są u nas i tacy, których stać i którym się chce. Gotujcie się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. jeśli masz tyle kasy odłożone żeby kupić Xa i granie padem to kupić, w innym przypadku wiadomo – lepiej zainwestować w PC,ja tam preferuje PC, dobrze jest mieć kumpli co preferują konsole ^_^ to zawsze można pożyczyć od nich konsolkę na dzień lub dwa

  2. Ja już kupiłem. Świetna sprawa nie mam kasy ani checi na zmienianie co chwile czegoś w komputerze, a z konsolą nie będe miał tego problemu. A jeśli chodzi o sterowanie to jak do wszystkiego można się przyzwyczaić 😛 Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here