Zapomnijcie o mikro transakcjach. Znamy nowy sposób na wyciągnięcie pieniędzy od wygłodniałych graczy. Jeśli chcecie lepiej poznać świat Mass Effect, będziecie musieli kupić dwie książki, których akcja umiejscowiona jest w dalekiej przyszłości. Obie posłużą jako prequel do wydarzeń zaprezentowanych w grze BioWare. Pierwsza z nich zatytułowana „Mass Effect: Revelation”, w państwach gdzie ludzie czytają książki, pojawi się już w maju. Autorem obu będzie Drew Karpyshyn. Ten sam człowiek tworzy historię, którą poznamy grając na Xboxach 360.

W „Revelation” poznamy losy Davida Andersona, który będzie musiał współpracować z wrogim mu agentem. W dwójkę spróbują odkryć sekret tajnego kompleksu badawczego. Przedstawiciel wydawcy książki, firmy Del Ray powiedział „Jesteśmy podekscytowani możliwością tworzenia , we współpracy z BioWare, opowiadań ze świata Mass Effect. Lista szalenie popularnych gier, które stworzyli mówi sama za siebie. (…) Praca Drewa nad tą własnością intelektualną i jego umiejętność opowiedzenia wciągającej historii, pozwoli wessać fanów w głąb tego bardzo bogatego świata, ze zdwojoną mocą”. Wydawnictwo chwali twórców gry. Ci nie pozostają im dłużni. Szef BioWare, Ray Muzyka odpowiedział „Cieszymy się na myśl o współpracy z Del Ray Books, która ma poszerzyć granice świata Mass Effect. Wiemy, że wiedza i umiejętności Drew, pozwolą mu stworzyć doskonałe opowiadania”.

W chwili gdy pisaliśmy te słowa nie znaliśmy tytułu drugiego z opowiadań. Nie wiemy również, czy którekolwiek z nich zostanie wydane w naszym kraju. Statystyki dotyczące ilości czytanych przez Polaków książek nastrajają nas jednak pesymistycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. jak dla mnie super. . oby tylko ksiazki staly na wysokim poziomie i nie byly zbyt krotkie. Pamietam swego czasu jak gralem w Divine Divinity i tam byla taka mala ksiazeczka z fabularnym wprowadzeniem w swiat gry – to bylo swietne wprowadzenie w klimat gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here