Informacja o odwołanej premierze ujawniona została na kilka chwil przed pojawieniem się produktu w sklepach. 505 Games, wydawca Rule of Rose, pod naciskiem rzeszy europejskich krytyków postanowił wyłączyć grę z listy tytułów – przynajmniej do czasu, aż cała sprawa ucichnie.

Wcześniej 505 Games próbowało przekonać krytyków do Rule of Rose, jednak wszelkie działania zakończyły się niepomyślnie. Nieprzyjemna sytuacja produkcji ma miejsce nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w wielu innych krajach, także Polsce. Nasz rząd od pewnego czasu usiłuje pozbyć się Rule of Rose z listy gier dążących nad Wisłę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Rule of Rose to gra opowiadająca o losach dziewczyny nazywającej się Jeniffer. Jej jedynym towarzyszem i wiernym przyjacielem jest pies rasy labrador. Aby przeżyć, bohaterka musi wziąć udział w chorej grze stworzonej przez małe dziewczynki. Wraz z każdym sukcesem wzrośnie jej pozycja w organizacji Aristocracy of the Red Crayon, założonej także przez dzieci.

Gra oferuje więcej niż jedno zakończenie, także możliwa jest ucieczka z całej „zabawy”, lub – jak kto woli – wspięcie się na sam szczyt Aristocracy of the Red Crayon.

Elementami, który przede wszystkim wywołały falę protestów są sceny erotyczne oraz ogromna brutalność rozgrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. nie liczcie na zbyt wiele, bo gra ma podobnież fatalne sterowanie i sam gameplay mocno skopany, oprócz odjechanej fabuły. Aha, tam nie ma scen erotycznych – są tylko erotyczne aluzje i niedopowiedzienia 🙂 Chętnych na gierkę zapraszam na youtube albo google. video – obejrzyjcie sobie filmiki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here