Pierwszy Devil May Cry zaszokował graczy na całym świecie świetnym, dynamicznym systemem walki. Chociaż następne części też nie miały się czego wstydzić, to jednak właśnie „jedynka” jest do dziś uznawana za najlepszą w serii.

Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, że Capcom może się zdecydować skonwertować kultowy tytuł na przenośną konsolę PSP. Dzisiaj już wiemy, że plotki okazały się prawdą. Niestety oprócz samego zapewnienia Capcom poskąpił informacji. Wszystko wskazuje, że będzie to remake Devil May Cry, ale nie można wykluczyć, że firma postanowi wprowadzić do konwersji nowe, nie widziane wcześniej elementy.

Seria Devil May Cry powstała przypadkiem. Testując kolejną część Resident Evil producenci zauważyli ciekawego buga. Okazało się, że przez jakąś programistyczną wpadkę, po strzale w przeciwnika ten podfruwał do góry. Capcom zdecydował, że mechanizm ten można wykorzystać w kolejnej grze. Tak powstała idea Devil May Cry i kultowego już „podrzucania” na wystrzeliwanych kulach przeciwników, co nabija punkty za widowiskowość starć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here